Pachlopník: Za gól jsem rád, ale prohra dojem kazí

Pachlopník: Za gól jsem rád, ale prohra dojem kazí

B r n o - Ondřej Pachlopník šel dnes proti Olomouci do hry s jasným cílem - pomoci zvrátit nepříznivý vývoj zápasu. Udělal pro to maximum, povedenou ranou srovnal na 2:2. K bodovému zisku ale Ondrův první gól po uzdravení nakonec nevedl.

„Těžko se to hodnotí. Neodehráli jsme špatné utkání, ale nedali jsme šance, soupeř proměnil tři a vyhrál, my nemáme ani bod. Udělali jsme hodně chyb, soupeř nás potrestal, dvakrát jsme na to dokázali odpovědět, ale potřetí už ne,“ mrzelo po utkání Pachlopníka.

V jeho případě samozřejmě výsledek ovlivnil i emoce ze vstřelené branky. „V ten moment jsem byl samozřejmě rád, protože je to gól snad po dvou letech. Ale to, že jsme prohráli, dojem kazí. Za gól jsem rád, ale víc mě štve, že jsme prohráli. Ještě před třemi zápasy jsme byli pátí nebo šestí, teď jsme rázem v dolní polovině tabulky, protože jsme ve třech zápasech nebodovali. Tam být nechceme, ale je to fotbal, teď musíme v druhé půlce zabrat a udělat bodů víc,“ věří Pachlopník.

I tak se za podzimem neohlíží vyloženě ve zlém. Už jen z toho důvodu, že se po dlouhém zranění zotavil, naskočil do sedmi zápasů a nyní se tedy i podruhé v kariéře trefil. „Bodů jsme udělali dost, ani se to možná nečekalo, ale soupeři bohužel bodují taky. Během dvou zápasů můžete spadnout k poslednímu místu nebo být nahoře. Teď máme ještě pohár, který chceme zvládnout a postoupit. Ne-li ho vyhrát. Samozřejmě takové ambice se tu asi nekladou, ale chceme zkrátka dojít co nejdál a zlepšit si náladu, aby bylo volno o něco příjemnější,“ vyhlíží Ondra čtvrteční cestu do Teplic.

Ze zmíněných sedmi ligových duelů šel Pachli do hry šestkrát jako střídající, jen jednou v základní sestavě. „Samozřejmě bych radši hrál od začátku, ale jsem po dlouhé pauze. Není to ještě úplně ono, cítím sám, že vnímání hřiště a fotbalová kondice nejsou takové, jaké bych si představoval. Takže roli žolíka přijímám a nemám s tím problém,“ zakončil záložník, který se na závěr podzimu vrací také do reprezentace U21.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

U17: Páté místo na Haraštově memoriálu
Mládež
25.07.2024 | Martin Lísal

U17: Páté místo na Haraštově memoriálu

R a k v i c e - Dorostenci Zbrojovky (U17) završili třídenní Haraštův memoriál výhrou proti pražské...
PREVIEW: V pátek do Opavy
A-tým
24.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: V pátek do Opavy

B r n o - Hned první ligový týden je pro Zbrojováky poměrně nabitý. Po pondělní bitvě v Jihlavě se...
VIDEO: Sestřih utkání v Jihlavě
A-tým
24.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Sestřih utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Zbrojovka porazila v úvodním kole Chance Národní ligy Jihlavu na jejím hřišti....