PREVIEW: Zbrojovka vyzve na Strahově Vyšehrad, utkání můžete sledovat na Zbrojovka TV

PREVIEW: Zbrojovka vyzve na Strahově Vyšehrad, utkání můžete sledovat na Zbrojovka TV

B r n o - Už jen tři zápasy zbývají do konce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY! Zbrojovka se nyní dvakrát po sobě představí venku, nejprve v sobotu 4. července od 17 hodin na Strahově proti Vyšehradu. Duel můžete sledovat živě na Zbrojovka TV.

Náš nejbližší soupeř je v tabulce na dvanácté pozici, zatopit ovšem umí i největším favoritům. O dva body obral díky bezgólové remíze Žižkov, Hradec Králové dokonce "Šemíci" porazili 2:0. "Už při pohledu na soupisku je jasné, že nás nečeká nic snadného. Vyšehrad má dobře poskládaný tým, zkušené hráče i mladé naděje, mají individuální kvalitu na stranách i ve středu hřiště. Musíme si s tím poradit a být maximálně koncentrovaní, pokud chceme uspět," dobře ví trenér Machálek.

A nemluví do větru. Devatenáctiletý talent Čvančara je s dvanácti góly o jedinou trefu za trojlístkem nejlepších střelců soutěže. V obraně najdeme známá jména - Nitrianského, Švejdíka či Jablonského, který v nedávné minulosti oblékal dres Zbrojovky. Bohatými zkušenostmi oplývá také záložník Milan Černý. Jak vidno, trenér Veselý má k dispozici hodně zajímavý tým.

Kouč Machálek má oproti minulému duelu poněkud bohatší výběr, co se sestavy týče. Vrací se vykartovaní Eismann, Šural a Sedlák. Ještě jeden zápas vynechá Adam Fousek. "Sestavu v hlavě mám, snad bude úspěšná," prozrazuje Machálek, který si zároveň neláme hlavu se situací v prvoligové skupině o záchranu. "Soustředíme se na to, co můžeme ovlivnit, a tím je boj o první místo. To je náš hlavní cíl, stát se vítězem soutěže, základní podmínkou je zvládnout zbylé zápasy. Dokud je šance, budeme se rvát."

Vyšehrad hrává své domácí zápasy na Strahově. Když se tu Zbrojovka představila naposledy, podlehla pražské Slavii, která v dočasném azylu slavila v roce 2017 titul. Nyní zdejší tribuny budou výrazně prázdnější, Vyšehrad na své zápasy pouští jen permanentkáře a partnery. "Pořád je to fotbalový chrám, velké a kvalitní hřiště. Domácí se prezentují kombinačním fotbalem, takže by utkání mohlo nabídnout zajímavou podívanou," doplnil Machálek.

další články

Postupová trička k dostání ve Fanshopu!
Ostatní
03.08.2020 | Martin Lísal

Postupová trička k dostání ve Fanshopu!

B r n o - Líbí se vám červená trička, ve kterých Zbrojováci slavili postup do první ligy? A chtěli...
Do Zbrojovky přichází Jan Moravec
A-tým
03.08.2020 | Martin Lísal. FOTO: mfkkarvina.cz

Do Zbrojovky přichází Jan Moravec

B r n o – Zbrojovka vítá další letní posilu! Z Karviné přichází zkušený třiatřicetiletý záložník či...
Béčko v generálce remizovalo s rezervou Slovácka
B-tým
01.08.2020 | Martin Lísal

Béčko v generálce remizovalo s rezervou Slovácka

Brněnské "béčko" zakončilo přípravu pátým utkáním. Na hřišti třetiligové rezervy Slovácka Brňané po...