PREVIEW: Zbrojovka vyzve Jihlavu!

PREVIEW: Zbrojovka vyzve Jihlavu!

B r n o - Už s novými trenéry vyzve Zbrojovka v rámci vloženého středečního kola Jihlavu - Tomáše Polácha s Josefem Muchou střídají Lukáš Kříž a Marek Zúbek. Hraje se ve středu 17. dubna od 18 hodin v ADAX INVEST Areně, zápas lze sledovat i na Fortuna TV a serveru Sporttotal.cz.

Jihlavě patří v tabulce jedenáctá příčka, na kontě má 27 bodů. Na jaře zatím získala tři body, naposledy remizovala doma s Vlašimí 1:1.

"Času na nějaké převratné změny moc není, pracujeme hlavně s psychikou hráčů. Jsem přesvědčený, že mají vyšší kvalitu, než ukazuje tabulka. Řekli jsme si samozřejmě veškeré podstatné informace k soupeři, ale středeční utkání bude primárně o nás," řekl před duelem nový trenér Lukáš Kříž.

Při skládání sestavy nemohou trenéři počítat s dlouhodobě zraněnými Kronusem, Falettem a Hellebrandem, zdravotní problémy má od víkendu také Nový. Minimálně jednozápasovou stopku za červenou kartu bude mít Fousek. "V hlavě už samozřejmě máme varianty, jak sestavu složit. Jako trenér béčka jsem s realizačním týmem byl v úzkém kontaktu, takže přehled o situaci mám," doplnil Kříž.

Jihlavskou minulost v životopise uvádí trojice hráčů - Martin Nový, Tomáš Smejkal a Kamso Mara. Trénoval zde také nový asistent Marek Zúbek. Naopak Matúš Lacko strávil v našem klubu dva roky a odehrál tu čtyřicet prvoligových zápasů.

Ve vzájemných bitvách se v první a druhé lize daří oběma týmům srovnatelně. Aktuální bilance je mírně na straně Jihlavy, zatím poslední zápasy nicméně ovládla Zbrojovka. V předloňské sezóně zvítězila doma 4:0 a venku 3:0, letos na Vysočině trefil podzimní výhru debutující Alijagić.

Vzájemná bilance: 23 zápasů (9 – 4 – 10), skóre 37:36.

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Michal Škoda (6 branek).

Prošli oběma kluby: Martin Nový, Tomáš Smejkal, Kamso Mara, Marek Zúbek (trenér) - Matúš Lacko.

Poslední vzájemný zápas: 15. 9. 2023, Jihlava - Zbrojovka 0:1. Branka: Alijagić.

Vstupenky lze zakoupit z pohodlí domova v systému Zbroják ID: (pro nákup vstupenek klikněte sem). Není je zapotřebí tisknout - pro vstup na stadion postačí mít vstupenku v telefonu.

Fanoušci, kteří nejsou v systému registrováni, mohou lístky zakoupit zde (pro nákup klikněte sem). Také v tomto případě lístky nemusíte tisknout a ve všech případech je můžete zakoupit bez jakéhokoliv čekání klidně pět minut po výkopu!

V den utkání budou v provozu čtyři pokladny ve směru z ulice Vodova (na jedné z nich lze platit kartou). Upozorňujeme, že s ohledem na zahájení výstavby nové haly pro míčové sporty bude provoz v areálu omezen a na krytou západní tribunu bude přístup možný pouze od ulice Srbská (podrobnosti zde).

Tak ve středu v ADAX INVEST Areně!

další články

PREVIEW: Béčko dohrává zápas s Vrchovinou
B-tým
28.05.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko dohrává zápas s Vrchovinou

B r n o - Brněnský B tým dohrává odložený zápas s Vrchovinou Nové Město na Moravě. Hraje se ve...
Zbrojováci dnes předali odběrová křesla, zakoupená z výtěžku aukce speciálních dresů
Ostatní
28.05.2024 | Martin Lísal

Zbrojováci dnes předali odběrová křesla, zakoupená z...

B r n o – Zástupci Zbrojovky dnes navštívili Transfuzní a tkáňové oddělení FN Brno. Našim...
Peter Juritka: Za gól jsem rád, ale chtěli jsme se loučit vítězně
A-tým
25.05.2024 | Martin Lísal

Peter Juritka: Za gól jsem rád, ale chtěli jsme se...

V l a š i m – Jen pět minut se ve Vlašimi čekalo na úvodní branku utkání 30. kola. Pak se totiž...