PREVIEW: Zbrojovka ve šlágru kola hostí pražskou Duklu

PREVIEW: Zbrojovka ve šlágru kola hostí pražskou Duklu

B r n o - Tři dny utekly jako voda a na Zbrojovku čeká další zápas. A hned jeden z nejtěžších - na Srbskou přijede pražská Dukla, jeden z aspirantů na postup. Hraje se v pondělí od 19 hodin, duel můžete sledovat na ČT Sport. Ideálně na Tribuně Štatl!

S ohledem na epidemii koronaviru se utkání hraje bez diváků (s výjimkou části fanoušků, partnerů klubu a vybraných majitelů klubových sedadel). Stejně jako ve čtvrtek je však připravena Tribuna Štatl, jejíž podporu si hráči i trenéři velmi pochvalují. Více informací zde.

Brňané mají svému soupeři co oplácet, na podzim na Julisce podlehli 1:2. Stejným poměrem oba týmy z popředí tabulky zvítězily v prvním obnoveném kole. Dukla doma zdolala Jihlavu, Zbrojovka vyhrála v Ústí nad Labem. Pondělní rivaly dělí v tabulce tři body.

Profil našeho soupeře

Prvním domácím soupeřem Zbrojovky je jeden z těch slavnějších druholigových týmů. Klub byl založen v roce 1948, jméno Dukla dostal o osm let později. V nejslavnějších letech dobyl jedenáct mistrovských titulů; Novák, Pluskal, Masopust a spol. se neztratili ani za hranicemi. A pozdější trenér brněnských mistrů Josef Masopust se jako první československý hráč stal nejlepším fotbalistou Evropy.

Je pochopitelné, že při pohledu do historie najdeme celou řadu perných a zajímavých bitev obou soupeřů. Paradoxně možná nejčastěji zmiňovaný je duel, v němž už o nic nešlo. Zbrojovka završila mistrovskou sezónu už s jistotou trofeje, neproměnila penaltu a Dukle podlehla 0:1. Tým z Julisky tak byl jediným soupeřem, kterého Brňané ve své nejslavnější sezóně nepokořili, mrzet je to ale nakonec až tak nemuselo.

V devadesátých letech si Dukla prošla pohnutým obdobím, sloučila se s Příbramí, nějakou dobu musela bojovat o návrat trofejí a pohárů zpět na Julisku. V roce 2011 se prokousala do nejvyšší soutěže, kterou opustila až před letošním ročníkem.

V boji o návrat si Pražané nevedou zle. V neúplné tabulce před dnešním utkáním jsou pátí, na Hradec a Jihlavu ztrácejí bod a mají zápas k dobru. Želet mohou především dvou bolestných domácích ztrát – hned na úvod podlehli Třinci a tři body si pak z Julisky odvezl Hradec Králové. Obnovený start jara ovšem Dukle vyšel, v důležitém utkání porazila Jihlavu 2:1, jak již bylo řečeno.

Pomohl k tomu i nejlepší střelec týmu Lukáš Holík, jeho vítězný gól byl už sedmou trefou v sezóně. Velkou oporou týmu je Daniel Tetour, ten se trefil čtyřikrát. Pět zásahů zaknihoval zkušený Hadaščok, ve 28 letech druhý nejstarší hráč kádru. Prim v tomto ohledu hraje pětatřicetiletý gólman Rada. Ten letos naskočil jen ve dvou utkáních, zbylé duely si místo v bráně pronajal Hruška. Opomenout nesmíme také nebezpečného Doumbiu, Chlumeckého, Preislera a další hráče.

V zatím posledním vzájemném utkání podlehli Brňané na hřišti sieře 1:2, jediný gól vstřelil Jakub Šural. Co se domácích duelů týče, dva skončily remízou 0:0 a poslední výhra se datuje do úspěšného jara 2016, kdy Brňané zvítězili 3:0. Celková bilance v samostatné soutěži je lepší pro Duklu.

Vzájemná bilance v soutěžních utkáních: 15 zápasů (3-5-7), skóre 19:23.

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Michal Škoda (4 branky)

Prošli oběma kluby: Jan Pázler.

Poslední vzájemný zápas: 17.8. 2019, Dukla - Zbrojovka 2:1

další články

Jakub Šural: Před sezónou jsem si přál vstřelit tři branky, to už jsem překonal
A-tým
06.07.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martina Klánová

Jakub Šural: Před sezónou jsem si přál vstřelit tři...

B r n o – Zbrojovka se letos může opřít také o gólové příspěvky obránců. Prim v tomto ohledu hraje...
Hattrick? Na góly raději nahrávám, usmívá se Pachlopník
A-tým
06.07.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martina Klánová

Hattrick? Na góly raději nahrávám, usmívá se...

B r n o - První gól vstřelil, na druhý nahrál a třetí zase obstaral sám, po dlouhém běhu z vlastní...
Hattrick po patnácti letech. Dal jsem si dárek k narozeninám, usmívá se Čermák
A-tým
04.07.2020 | Martin Lísal

Hattrick po patnácti letech. Dal jsem si dárek k...

B r n o – Zbrojovka vedla 6:1, když sudí Denev ukázal po faulu na Pachlopníka na penaltový puntík....