PREVIEW: Zbrojovka míří do Ústí, hrát se bude bez diváků

PREVIEW: Zbrojovka míří do Ústí, hrát se bude bez diváků

B r n o - Zbrojovku čeká v pátek první výjezd roku 2020, míří do Ústí nad Labem. Na hřišti sedmého celku tabulky se bude hrát s ohledem na opatření Bezpečnostní rady státu a následné rozhodnutí LFA bez diváků, duel má výkop v 18 hodin a měl by být streamován na stránkách Fortuny.

Pro většinu klubů se jedná o atypickou situaci, duely se zavřeným hledištěm bývaly totiž doposud pouze formou trestu za předchozí chování fanoušků. "Je to pro nás určitá novinka, ale něco podobného jsme si vyzkoušeli třeba na Maltě při finále Tipsport Cupu. Přípravu na samotný zápas to žádným způsobem neovlivní, bereme to zkrátka jako fakt, situace je daná a přizpůsobíme se," uvedl k opatření trenér Machálek.

Jisté je, že Zbrojovku nečeká nic snadného. Ústí nad Labem figuruje na sedmé pozici, ovšem je jedním ze dvou týmů, které Brňané zatím po sestupu do druhé ligy nedokázali porazit. Po loňských remízách 2:2 a 0:0 se s tímto soupeřem rozešli smírně i ve 4. kole na Srbské, kdy sice dokázali brankami Růska a Magery otočit skóre, soupeř ale z penalty srovnal na konečných 2:2. "Víme o tom, že nás soupeř obral v domácím utkání o body a byl vlastně posledním týmem, který na Srbské bodoval," připomněl Machálek, že od té doby Brňané doma sedmkrát zvítězili. Severočeši navíc o body doma obrali Jihlavu (remíza) i Hradec Králové (výhra). "Máme Ústí co vracet. Předjímat, jak zápas bude vypadat, je ovšem v tuto chvíli předčasné. Uvidíme, jak se bude vyvíjet."

Co se týče sestavy, Machálek v týmu může provést jednu personální změnu v záloze. "Po karetním trestu se nám vrací Krška, mimo bude po čtyřech žlutých naopak Vaněk. Jinak je marodka beze změn, zůstává na ní Pázler," připomněl Machálek s tím, že Lukáš Kryštůfek pozvolna zvyšuje tréninkovou zátěž a na utkání ještě také nebude připraven.

Pokud se vrátíme k vzájemným utkáním, poslední výhra na hřišti Ústí se datuje do roku 2016, kdy Brňané v pohárovém duelu zvítězili 4:1. Ještě v první lize zde pak vyhráli v roce 2011, a to 3:2. Celková vzájemná bilance vyznívá díky dvěma pohárovým výhrám mírně pro Zbrojovku - třikrát zvítězila, dvakrát podlehla a čtyři duely skončily remízou.

další články

PREVIEW: Na druhý pokus do Ústí! Zbrojovku čeká restart jara
A-tým
27.05.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Na druhý pokus do Ústí! Zbrojovku čeká...

B r n o - V březnu jsme se na sever nakonec nevydali, teď už to snad konečně vyjde! Z 18. kola...
Dreksa o jarní dohrávce: Bude to náročné, ale pro všechny stejné
A-tým
27.05.2020 | Martin Lísal

Dreksa o jarní dohrávce: Bude to náročné, ale pro...

B r n o - Stoper Pavel Dreksa si odbyl ostrou premiéru v březnu proti Sokolovu, na další duel ovšem...
Trenér Machálek před utkáním v Ústí nad Labem
A-tým
26.05.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek před utkáním v Ústí nad Labem

B r n o - Podruhé během dvou měsíců chystá trenér Machálek své svěřence na utkání v Ústí nad Labem....