PREVIEW: Zbrojovka hraje s Podbrezovou, zápas můžete sledovat živě na Zbrojovka TV

PREVIEW: Zbrojovka hraje s Podbrezovou, zápas můžete sledovat živě na Zbrojovka TV

B r n o - Zbrojováci mají před sebou devátý zimní zápas, v sobotu v Líšni vyzvou od 10:30 Podbrezovou. Utkání se sedmým celkem druhé nejvyšší slovenské můžete sledovat živě na Zbrojovka TV.

Vstupné na sobotní duel je zdarma, hraje se na umělce v areálu SK Líšeň (mapa zde).

Tým z pětitisícového města v Banskobystrickém kraji si prožil před několika lety svůj snový příběh v podobě postupu do nejvyšší slovenské ligy, toho Podbrezovští dosáhli v roce 2014. Drželi se zde až do minulého ročníku, v něm po základní části skončili desátí, v napínavé skupině o sestup ale klesli na dvanáctou příčku a ta znamenala přímý sestup. Nejlepším výsledkem mezi elitou tak zůstává pátá pozice z roku 2017.

Na návrat to letos zatím spíše nevypadá, Podbrezová je v tabulce sedmá a alespoň na baráž ztrácí v tuto chvíli třináct bodů. V kádru nalezneme pár známých jmen - ze Sigmy tu hostuje krajní obránce Juraj Chvátal, v bráně nastupuje někdejší mládežnický reprezentant a odchovanec Baníku Petr Macej. Do sestavy se po dlouhém zranění vrací někdejší hráč Slovanu či nizozemského Nijmegenu Samuel Štefánik. Makedonec Trapanovski hrál v minulé sezóně za Žižkov. V zimě kádr rozšířil například polský útočník Mateusz Zachara se zkušenostmi z čínské soutěže. Mezi nejzkušenější hráče pak patří odchovanec klubu Michal Breznaník, který se do Podbrezové vrátil po bohaté kariéře v zahraničí.

Čermák a Pázler už trénují s týmem

Trenér Machálek už pro utkání může počítat s Ondřejem Vaňkem, který se s klubem v pondělí dohodl na prodloužení spolupráce. Ve čtvrtek začal po zranění naplno trénovat Adrián Čermák a v sobotu tak už teoreticky může nastoupit. "Dnes se připojil i Honza Pázler, absolvoval kompletní trénink, zítra ale do hry ještě nezasáhne. U dalších marodů pak je předpoklad, že se k nám do plného tréninku připojí v příštím týdnu, s výjimkou Lukáše Kryštůfka," zmínil Machálek stopera, který v tomto týdnu pozvolna začíná s běháním.

Pro úplnost dodejme, že kromě zmíněných hráčů trénovali tento týden individuálně ještě Růsek, Eismann, Pachlopník a nově také Šural, který měl menší problém s třísly.

Pro Zbrojovku se v sobotu jedná o první utkání, které v této přípravě sehraje na území Brna. "Jsem rád, že se fanoušci mohou přijít podívat a zkontrolovat osobně, jak na tom jsme," pousmál se Machálek.

Oba soupeři se v minulosti potkávali pouze v mládežnických kategoriích, pro "áčko" tedy jde o premiéru.

další články

Hattrick? Na góly raději nahrávám, usmívá se Pachlopník
A-tým
06.07.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martina Klánová

Hattrick? Na góly raději nahrávám, usmívá se...

B r n o - První gól vstřelil, na druhý nahrál a třetí zase obstaral sám, po dlouhém běhu z vlastní...
Hattrick po patnácti letech. Dal jsem si dárek k narozeninám, usmívá se Čermák
A-tým
04.07.2020 | Martin Lísal

Hattrick po patnácti letech. Dal jsem si dárek k...

B r n o – Zbrojovka vedla 6:1, když sudí Denev ukázal po faulu na Pachlopníka na penaltový puntík....
Trenér Machálek po výhře na Vyšehradu
A-tým
04.07.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po výhře na Vyšehradu

P r a h a - Ze tří letošních porážek si Zbrojovka dvě připsala v Praze. Obavy z další cesty do...