PREVIEW: Zbrojovka hostí Hradec Králové!

PREVIEW: Zbrojovka hostí Hradec Králové!

B r n o - Zbrojováci se po třech týdnech vracejí domů, kde je nyní čekají dva domácí zápasy v řadě. V tom prvním vyzvou v sobotu 8. dubna Hradec Králové. Hraje se od 16 hodin, zápas přenáší O2 Sport.

Hradečtí fotbalisté se v tabulce aktuálně nacházejí na deváté příčce, v tabulce mají 31 bodů. Venku jsou ovšem šestým nejlepším týmem ligy, dokázali pětkrát zvítězit (mimo jiné i v Plzni).

„Čeká nás nepříjemný soupeř, dobře poskládaný a organizovaný. Po utkání na Spartě nás čeká jeden z duelů o šest bodů. Na mužstvu vidím, že je koncentrované; hráči vnímají situaci, do jaké jsme se dostali. Začali jsme stagnovat a nesbíráme body, ale věřím, že se mužstvo podaří dobře naladit a sobotní zápas zvládneme," řekl před duelem trenér Dostálek.

Trenéři přivítali zpět v sestavě Tijaniho, který si odpykal trest za žluté karty. A v tréninku už je také Filip Souček, minulý víkend si připsal zápas za béčko. "Jsme rádi, jsou to pro nás dobré zprávy. Filip je pro nás důležitý hráč na důležitém postu. Samozřejmě nemůžeme očekávat, že mu to po dlouhé pauze bude lepit tak, jako v zimě, ale na hřišti ho potřebujeme. Uvidíme ve zbytku týdne, jak se bude cítit na velkém hřišti a na jak velký časový úsek ho využijeme," doplnil Dostálek. Mimo hru tak pro zápas zůstávají jen Endl s Pachlopníkem, s tréninkem naopak začal už i Koželuh.

V podzimním utkání se po obratu radoval Hradec Králové. Doposud poslední prvoligové měření sil na našem stadionu skončilo na podzim 2016 remízou 1:1. Ve druhé lize pak Brňané zvítězili 2:0 a 2:1. Celková bilance (v samostatné i federální lize) je mírně na straně Hradce.

V kabině "Votroků" najdeme aktuálně jednoho hráče, který prošel Zbrojovkou. Jakub Kučera si v našem dresu připsal i jeden ligový start - před sedmi lety proti Dukle Praha. Kmenovým hráčem Hradce je i Petr Rybička, ten ale aktuálně hostuje v Opavě.

Vzájemná bilance: 27 zápasů (6 – 9 – 12), skóre 20:24. Celkem i s federální ligou 50 zápasů (17 - 11 - 22), skóre 60:60.

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: René Wagner - Pavel Dvořák (oba 3 branky).

Prošli oběma kluby: Jakub Kučera.

Poslední vzájemný zápas: 15.10.2022, Hradec Králové - Zbrojovka 2:2. Branky: Rada, Vašulín - Řezníček.


Jak na utkání


Vstupenky lze zakoupit z pohodlí domova v systému Zbroják ID: (pro nákup vstupenek klikněte sem). Není je zapotřebí tisknout - pro vstup na stadion postačí mít vstupenku v telefonu.

Fanoušci, kteří nejsou v systému registrováni, mohou lístky zakoupit zde (pro nákup klikněte sem). Také v tomto případě lístky nemusíte tisknout a ve všech případech je můžete zakoupit bez jakéhokoliv čekání klidně pět minut po výkopu!

Tak v sobotu v ADAX INVEST Areně!

další články

Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu
Ostatní
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Milan Kříž

Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu

B r n o - V pondělí 20. května proběhl na brněnském stadionu svátek dívčího fotbalu v Brně....
ROZHOVOR Z PROGRAMU: Oldřich Pragr
B-tým
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Oldřich Pragr

B r n o - Součástí posledního zápasového programu této sezóny byl i rozhovor s dvacetiletým...
U10: Třetí místo ve finále PLANEO CUPU!
Mládež
21.05.2024 | Martin Lísal

U10: Třetí místo ve finále PLANEO CUPU!

K r o m ě ř í ž - Mladí Zbrojováci z kategorie U10 mají za sebou jako první náš tým letošní finále...