PREVIEW: Ve třetím kole se Zbrojovka vydá do Zlína

PREVIEW: Ve třetím kole se Zbrojovka vydá do Zlína

B r n o - Zbrojováci se po reprezentační přestávce chystají na první venkovní utkání nové sezóny. V neděli se od 16:30 představí na hřišti Zlínského Fastavu.

V úvodních dvou duelech se Zbrojovka představila na svém hřišti, po prohře se Spartou remizovala s Bohemkou 0:0. Zlínští na úvod nového ročníku taktéž doma nebodovali, podlehli v derby Slovácku. Ve druhém utkání ovšem vyplenili po výhře 3:1 mladoboleslavský trávník.

"Zlín má velice dobré, zkušené mužstvo s výborným trenérem. Nevyšel jim vstup do sezóny, ale v Mladé Boleslavi se chytli, odčinili to a nabrali sebevědomí. Ani tentokrát nás tedy nečeká nic snadného," uvědomuje si trenér Machálek.

S jakým kádrem bude moci počítat? Dlouhodobě mimo hru je Kryštůfek, koleno si poranil Kotula a Damián Bariš postupně zvyšuje zátěž po svalovém zranění z přípravy, k týmu se ale ještě nepřipojil. "Pavel Dreksa má poraněnou šlachu v chodidle a postupně ho dáváme do pořádku, ve Zlíně ovšem ještě s největší pravděpodobností nebude připraven zasáhnout do hry. To platí i pro Honzu Hlavicu, který s námi už druhý týden trénuje. Měl dlouhou pauzu a s ohledem na doporučení lékařů to zatím spíše vypadá, že nastoupí až později," komentuje Machálek. V pořádku už je Kuba Přichystal, trénují také Ondřej Pachlopník a Kuba Šural.

O jeden trénink v pauze přišel Antonín Růsek, který po tři dny vypomáhal národnímu týmu a připsal si proti Skotsku reprezentační debut. "Jsem rád, že Tonda takovou šanci dostal. Hráči, který to má v hlavě srovnané, může tohle jen pomoci k lepším výkonům a k vyššímu sebevědomí," komentoval to kouč. Z týmu "devatenáctky" se pak vrátili Endl se Ševčíkem, z výběru U18 Jambor.

Dobrou zprávou pak je to, že od 3. kola dochází k rozšíření kapacity stadionů. Pro duel ve Zlíně to znamená, že do sektoru hostujících fanoušků může jít až 150 fanoušků Zbrojovky. "To je výborná zpráva a další motivace pro nás, neradi bychom fanoušky zklamali," uzavřel trenér.

Vzájemná bilance je poměrně vyrovnaná - Zbrojovka zvítězila devětkrát, Zlín desetkrát, sedm zápasů skončilo nerozhodně. Ve čtyřech posledních zápasech na Zlínské Letné jsme prohráli pokaždé 1:2, poslední výhra se datuje do závěru sezóny 2007/08 (1:0 v posledním kole).

Utkání má výkop v 16:30, přenáší jej kanál O2 Fotbal.

Vzájemná bilance v soutěžních zápasech: 26 zápasů (9 – 7 – 10), skóre 37:30

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Richard Dostálek, Tomáš Došek, Petr Maléř, Petr Švancara, Martin Živný, Libor Došek (2) - Josef Mucha, Zdeněk Kroča (3)

Prošli oběma kluby: Šimon Šumbera - Petr Buchta, Dominik Simerský, Lukáš Vraštil.

Poslední vzájemný zápas: 2.12.2017, Zbrojovka - Zlín 1:1. Branky: Zikl - Mehanović.

další články

VIDEO: Martin Berkovec po utkání v Liberci
A-tým
15.05.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Martin Berkovec po utkání v Liberci

B r n o – Jednou z ústředních postav utkání v Liberci byl i gólman Martin Berkovec. Ve druhé půli...
VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Liberci
A-tým
14.05.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Liberci

B r n o – Zbrojováci v páteční předehrávce potvrdili, že se jim venku daří o poznání lépe, než na...
Remízu v Liberci vystřelil v závěru Růsek
A-tým
14.05.2021 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Remízu v Liberci vystřelil v závěru Růsek

L I B E R E C - 32. kolo FORTUNA:LIGY zavedlo svěřence Richarda Dostálka na půdu libereckého...