PREVIEW: Ve čtrnáctém kole míříme na Duklu!

PREVIEW: Ve čtrnáctém kole míříme na Duklu!

B r n o - Podzimní část FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se pozvolna chýlí k závěru, před Zbrojovkou je čtrnáctý soupeř - pražská Dukla. Na Julisce se představíme v sobotu 6. listopadu v 11 hodin, duel přenáší ČT Sport.

Dukla se v tabulce nachází aktuálně na páté pozici, když získala rovných dvacet bodů. Doma vyválčil pražský tým ze šesti duelů devět bodů, lépe se mu vede venku - v tabulce venkovních zápasů je třetí nejlepší.

"Duklu vnímáme pořád jako největšího soupeře v boji o první příčku. Je to tým, který je zázemím i rozpočtem nachystaný jít do ligy, a přestože jim některé zápasy nevyšly podle představ, pořád je to náš největší konkurent. Čeká nás tedy jeden z nejnáročnějších zápasů podzimu," je si vědom trenér Zbrojovky Dostálek. "Bude to hodně náročný duel, ale věříme, že jsme na něj nachystaní optimálně. Budeme ho chtít jako každý jiný zápas zvládnout a zůstat na vítězné vlně. Stále platí, že soutěží postupujeme krůček po krůčku, na této filozofii se nic nemění."

V předminulém ročníku Brňané Duklu nedokázali porazit, na hřišti soupeře podlehli 1:2 a doma remizovali 0:0. V kádru soupeře najdeme i jedno v Brně známé jméno - útočník Jan Pázler ve Zbrojovce odehrál v ročníku 2019/20 sedm zápasů.

Kouč Dostálek ví s jistotou, že vítěznou sestavu z posledních duelů použít nemůže. Schází mu totiž vykartovaný obránce Štěrba, disciplinární trest za vyloučení z duelu "béčka" si pak odpykává Rogožan, který v posledních duelech střídal. "Hráči z marodky se nám postupně vracejí do tréninkového procesu, ale o sestavě ještě jasno nemáme. Finální rozhodnutí padne po pátečním tréninku," doplnil trenér.

další články

PREVIEW: V přípravě doma s Opavou
A-tým
07.12.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: V přípravě doma s Opavou

B r n o - Vůbec posledním utkáním roku 2023 bude přípravné utkání s Opavou, kterým Zbrojováci...
ROZHOVOR: Nový kondiční trenér Jakub Fikar!
A-tým
07.12.2023 | Martin Lísal

ROZHOVOR: Nový kondiční trenér Jakub Fikar!

B r n o – Ke Zbrojovce se minulý týden připojil nový kondiční trenér Jakub Fikar. Zdánlivě...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince
Ostatní
04.12.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince

B r n o - Ve druhém prosincovém týdnu se v akci představí "áčko" i "béčko", a to v přípravných...