PREVIEW: V sobotu nás čeká Vyškov!

PREVIEW: V sobotu nás čeká Vyškov!

B r n o - Anglický týden zakončí Zbrojovka utkáním na hřišti druhého Vyškova. Hraje se v sobotu 20. dubna od 10.15 na drnovickém stadionu, duel přenáší živě ČT Sport.

Vyškov také poměrně dlouho čekal na první jarní výhru, poslední dva duely už ale zvládl s tříbodovým ziskem - nejprve s Chrudimí, poté navzdory oslabení v Prostějově. V tabulce MFK ztrácí na vedoucí Duklu z druhé pozice dva body.

"Po středeční výhře pokračujeme dál v rychlém tempu. Čeká nás Vyškov, který v posledních zápasech také zabral. Do utkání jdeme se vší pokorou a respektem, rádi bychom samozřejmě navázali na poslední výsledek. Kluci mají natrénováno, takže další zápas v rychlém sledu by neměl být po fyzické stránce problémem," řekl před duelem trenér Lukáš Kříž.

Co se týče kádru, vrací se do něj vykartovaný Fousek a zpět už je také Koželuh. Uzdravený Nový zasáhl už do středečního zápasu jako střídající hráč. Mimo tak zůstávají Falette, Kronus a Hellebrand. "Představu o sestavě i o taktice máme, ale ještě nás čeká páteční trénink, který definitivně rozhodne," doplnil Kříž.

Z našich hráčů ve Vyškově působil v rámci hostování David Jambor. V kádru soupeře najdeme odchovance Zbrojovky Davida Kršku a Antonína Svobodu, výraznou stopu v našem klubu zanechali také trenéři Róbert Kafka a Rostislav Horáček.

Oba soupeři se v novodobé historii potkávají počtvrté, dalších pět duelů sehráli v nižších soutěžích v letech padesátých. Poprvé v roce 1953 v rámci brněnského krajského přeboru, ve stejné soutěži pak dvakrát o rok později a následně znovu dvakrát v ročníku 1956 skupiny D Oblastní soutěže. Třikrát vyhrála Zbrojovka (Tehdy Spartak Brno ZJŠ), dvakrát Vyškov. Doposud poslední zápas ovládli Vyškovští, kteří v Brně na podzim ukončili pětizápasovou vítěznou sérii Zbrojovky. V Drnovicích předloni zvítězila Zbrojovka 2:0.

Vzájemná bilance: 8 zápasů (3 – 1 – 4), skóre 11:22.

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: František Bezděk (3 branky).

Prošli oběma kluby: Antonín Svoboda, David Krška, David Moučka, Róbert Kafka (asistent), Rostislav Horáček (trenér brankářů) - David Jambor.

Poslední vzájemný zápas: 23. 9. 2023, Zbrojovka - Vyškov 0:1. Branka: Štěpánek.

další články

PREVIEW: Béčko dohrává zápas s Vrchovinou
B-tým
28.05.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko dohrává zápas s Vrchovinou

B r n o - Brněnský B tým dohrává odložený zápas s Vrchovinou Nové Město na Moravě. Hraje se ve...
Zbrojováci dnes předali odběrová křesla, zakoupená z výtěžku aukce speciálních dresů
Ostatní
28.05.2024 | Martin Lísal

Zbrojováci dnes předali odběrová křesla, zakoupená z...

B r n o – Zástupci Zbrojovky dnes navštívili Transfuzní a tkáňové oddělení FN Brno. Našim...
Peter Juritka: Za gól jsem rád, ale chtěli jsme se loučit vítězně
A-tým
25.05.2024 | Martin Lísal

Peter Juritka: Za gól jsem rád, ale chtěli jsme se...

V l a š i m – Jen pět minut se ve Vlašimi čekalo na úvodní branku utkání 30. kola. Pak se totiž...