PREVIEW: V sobotu do Líšně

PREVIEW: V sobotu do Líšně

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky v sobotu absolvují nejkratší výjezd sezóny, čeká je zápas na hřišti Líšně. Hraje se od 17 hodin, živě je možné duel sledovat na Fortuna TV a serveru Sporttotal.cz

Líšeň v posledním utkání zvítězila na hřišti rezervy Sparty 3:1, předtím doma remizovala s Prostějovem. V tabulce má aktuálně 37 bodů a je šestá.

"Líšni se poslední zápas povedl lépe, my jsme si minulou domácí prohrou naopak zkomplikovali situaci. Sobotní zápas potřebujeme zvládnout, abychom mohli sezónu dohrát ve větším klidu. Podobné zápasy bývají otevřené a mají náboj, je teď na nás, abychom se na to nachystali co nejlépe," řekl před duelem trenér Lukáš Kříž.

Realizačnímu týmu se do sestavy vrací Hamza, který si odpykal karetní trest. "K dispozici už by měl být i David Jambor. Zátěž postupně zvyšuje Adam Kronus, příští týden už by teoreticky mohl být na nějaký úsek k dispozici béčku," doplnil Kříž.

V líšeňském kádru nalezneme řadu hráčů, kteří prošli Zbrojovkou. Největší stopu v našem klubu zanechali David Pašek, Milan Lutonský a asistent Petr Maléř, další z hráčů působili jen v mládeži. V Líšni naopak strávil úspěšné hostování Tomáš Smejkal a v rámci střídavých startů zde čtyři třetiligové duely odehrál Jakub Šural.

Ve vzájemných duelech je zatím úspěšnější Zbrojovka, která uspěla ve čtyřech z pěti doposud odehraných. Na podzim zvítězila doma 3:0, když se dvakrát trefil Řezníček a jednou Kronus. V posledním utkání v Líšni pak vyhrála 2:1.

Vzájemná bilance: 5 zápasů (1 – 0 – 4), skóre 5:10.

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Jakub Řezníček (4 branky).

Prošli oběma kluby: David Pašek, Milan Lutonský, Pavel Sokol, Ibrahim Aldin, Adrián Čermák, Martin Tauš, Martin Rolinek, Dmytro Džupenjuk, Petr Maléř (asistent trenéra), Vojtěch Marek (asistent trenéra brankářů) - Tomáš Smejkal, Jakub Šural (střídavý start).

Poslední vzájemný zápas: 27. 10. 2023, Zbrojovka - Líšeň 3:0. Branky: Řezníček 2, Kronus.

Informace pro fanoušky Zbrojovky ohledně vstupenek a přístupu na stadion zde.

další články

PREVIEW: Béčko dohrává zápas s Vrchovinou
B-tým
28.05.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko dohrává zápas s Vrchovinou

B r n o - Brněnský B tým dohrává odložený zápas s Vrchovinou Nové Město na Moravě. Hraje se ve...
Zbrojováci dnes předali odběrová křesla, zakoupená z výtěžku aukce speciálních dresů
Ostatní
28.05.2024 | Martin Lísal

Zbrojováci dnes předali odběrová křesla, zakoupená z...

B r n o – Zástupci Zbrojovky dnes navštívili Transfuzní a tkáňové oddělení FN Brno. Našim...
Peter Juritka: Za gól jsem rád, ale chtěli jsme se loučit vítězně
A-tým
25.05.2024 | Martin Lísal

Peter Juritka: Za gól jsem rád, ale chtěli jsme se...

V l a š i m – Jen pět minut se ve Vlašimi čekalo na úvodní branku utkání 30. kola. Pak se totiž...