PREVIEW: V semifinále Tipsport Malta Cupu proti rakouskému WSG Tirol Swarovski

PREVIEW: V semifinále Tipsport Malta Cupu proti rakouskému WSG Tirol Swarovski

M a l t a - Zbrojováci dnes sehrají první utkání v rámci soustředění. V semifinále Tipsport Malta Cupu vyzvou pátý celek rakouské ligy, WSG Tirol Swarovski. Hraje se od 14 hodin na Národním stadionu v Ta´ Qali, duel přenáší Nova Sport.

Tým, který se do roku 2019 jmenoval WSG Wattens, sídlí ve stejnojmenném městě nedaleko Innsbrucku. A od stejného roku také hraje rakouskou nejvyšší soutěž, v níž je letos po po dvanácti kolech pátý (prvních šest týmů utvoří po 22 kolech skupinu o titul).

"Pátý tým rakouské ligy nemůže být špatný. Měli jsme možnost studovat jejich rozestavení, viděl jsem pár sestřihů. Náš soupeř je nesmírně produktivní v ofenzivě a ve svém středu má řadu zajímavých individualit, bude to rozhodně náročný zápas a cenná zkušenost," řekl k soupeři trenér Dostálek.

Ten má k dispozici téměř kompletní kádr, z něhož bohužel vypadl útočník Antonín Růsek (více zde). "V akci budeme chtít vidět Timoteje Záhumenského, který je u nás na zkoušku. Bojuje o angažmá a je jen na něm, jak se toho zhostí. Podobné to je u Martina Zikla, toho si také chceme otestovat. Novinkou je, že podle regulí turnaje smí do hry zasáhnout maximálně šest náhradníků, nelze tedy prostřídat celý tým, jako tomu bylo dříve," prozradil kouč.

V kádru soupeře nalezneme zajímavá jména. Bohatými zkušenostmi se může pochlubit například slovinský reprezentant Zlatko Dedić. Dres své země oblékl ve 49 utkáních a vstřelil osm branek. Tu nejdůležitější zřejmě v roce 2009, kdy svou trefou v baráži proti Rusku poslal Slovince na světový šampionát do Jihoafrické republiky. Na samotném turnaji pak naskočil do všech tří zápasů proti Anglii, USA a Alžírsku.

Pět zápasů za Řecko si zahrál devětadvacetiletý Thanos Petsos, hráč se zkušenostmi z anglické či německé ligy. Na hostování z Juventusu je v klubu dvacetiletý dánský mládežnický reprezentant Frederiksen, fotbalovým fanouškům pak jistě není neznámé jméno Yeboah. Jeho nositelem je dvacetiletý ghanský útočník, synovec šedesátinásobného reprezentanta a hráče Leedsu, Frankfurtu či Hamburgu Tonyho Yeboaha. Na soupisce nechybí ani hráči z Německa, Itálie, Brazílie či Argentiny.

A fanoušci Zbrojovky jistě zpozorní při pohledu na realizační tým. Asistentem trenéra Silberbergera je totiž Martin Švejnoha, který odehrál za náš klub v letech 2006 až 2009 59 utkání. V Rakousku žije už jedenáct let, pod Silberbergerem působil i jako hráč.

S Tirolem se Brňané v minulosti ještě neutkali, konfrontací s rakouskými týmy ale za sebou v posledních pěti letech pár mají. Na podzim 2018 zvítězili v St. Pöltenu 4:0, dvakrát skórovali Zikl a Přichystal. V roce 2018 porazili Austrii Vídeň 2:0 a v létě 2015 remizovali s Admirou Wacker 0:0.

další články

Zbrojováci na hostování - Černín a Ševčík skórovali v generálkách
Ostatní
02.03.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci na hostování - Černín a Ševčík skórovali v...

B r n o - Zatímco slovenské Pohronie se muselo v této sezóně poprvé obejít bez kapitána Pavlíka,...
PREVIEW: Ve středu nás čeká pohárový mač v Teplicích
A-tým
02.03.2021 | Martin Lísal

PREVIEW: Ve středu nás čeká pohárový mač v Teplicích

B r n o - Mezi dva ligové duely se na startu března vklíní i osmifinále MOL Cupu. V něm se Brňané...
Mládež přechází na individuální tréninkový režim
Mládež
01.03.2021 | Martin Lísal

Mládež přechází na individuální tréninkový režim

B r n o - Mládežnické týmy Zbrojovky přerušují s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci...