PREVIEW: V sedmém kole míříme do Příbrami!

PREVIEW: V sedmém kole míříme do Příbrami!

B r n o - Reprezentační přestávka končí a čeká nás 7. kolo druhé nejvyšší soutěže! Zbrojovka se v pátek 10. září vydá do Příbrami. Hraje se od 17 hodin, duel přenáší ČT Sport.

Příbram odstartovala letošní ročník výhrou v Prostějově, v dalších duelech ovšem získala jen dva body za dvě remízy 2:2. S pěti body jsou tak Příbramští aktuálně na dvanácté pozici.

"Jsme rádi, že je pauza u konce, na utkání se těšíme. Bude to mít náboj, nastoupí proti sobě exligové týmy, které se v poslední době střetávají poměrně často. Příbrami se některé zápasy nevydařily, ale je to kvalitní soupeř a nečeká nás nic snadného," tuší před cestou k Litavce trenér Dostálek.

O vyrovnanosti vzájemných duelů svědčí i poslední výsledky. V minulém ročníku skončily oba duely remízou 1:1 - Zbrojovka pokaždé vedla a měla další šance, soupeř ale dokázal vyrovnat. V roce 2019 se v baráži také urodily dvě remízy, poslední výhra v Příbrami se datuje do roku 2017, kdy zde Brňané zvítězili 3:2.

V kádru Středočechů nalezneme i hráče, kteří prošli Zbrojovkou. V Brně dlouho působil útočník Stanislav Vávra, rok zde pak strávil zkušený Tomáš Pilík. První jmenovaný je nejlepším střelcem týmu, trefil se třikrát, Pilík zaznamenal dva přesné zásahy. Z našeho týmu má bohaté zkušenosti s Příbramí Kuba Řezníček, který je odchovancem zdejšího klubu. V minulosti tu působil také Pavel Zavadil.

Kouč Dostálek se o finální nominaci pro utkání rozhodne po dnešním odpoledním tréninku. Jisté je, že možné varianty mu rozšířil i uzdravený Jakub Šural, který v neděli poprvé naskočil za béčko. "Na utkání jsem byl, s přístupem hráčů prvního mužstva jsem byl spokojený, takhle by jejich pomoc béčku měla vypadat. Je dobře, že je Kuba s námi. Postupně se k nám připojují i reprezentanti, jako poslední Lukáš Endl," zmínil Dostálek dalšího stopera, který přicestoval z Portugalska (druhý reprezentant Michal Ševčík je v Brně už od pondělí).

další články

Zbrojovka opět podpoří dárce krve!
Ostatní
23.09.2021 | Martin Lísal

Zbrojovka opět podpoří dárce krve!

B r n o – Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno chystá jedinečnou akci na podporu darování krve! V rámci...
PREVIEW: V devátém kole míříme do Ústí!
A-tým
23.09.2021 | Martin Lísal

PREVIEW: V devátém kole míříme do Ústí!

B r n o - Devátým soupeřem Zbrojovky bude v letošní sezóně tým FK Ústí nad Labem. Na hřišti...
U13: Vítězství v Hodoníně
Mládež
22.09.2021 | Martin Lísal

U13: Vítězství v Hodoníně

H o d o n í n - Mladší žáci Zbrojovky (U13) zvítězili ve středečním utkání na hřišti Hodonína 13:3....