PREVIEW: V poháru s Jihlavou, zápas poběží na Zbrojovka TV

PREVIEW: V poháru s Jihlavou, zápas poběží na Zbrojovka TV

B r n o - Zbrojovka se letos poprvé představí v pohárové soutěži. Třetí kolo MOL Cupu přivede do Brna druholigovou Jihlavu. Hraje se ve středu od 15 hodin a díky dohodě s vlastníky vysílacích práv můžete zápas sledovat živě na Zbrojovka TV!

S ohledem na aktuální opatření a nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR se zápas odehraje bez přítomnosti diváků.

Zbrojovka se měla v poháru představit již ve 3. kole, třetiligové Rosice se ale zařadily do plejády týmů, které účast s ohledem na nutnost testů odřekly. Jihlava v prvním kole vyřadila Starou Říši (4:1) a ve druhém Vrchovinu (2:1), oba zápasy sehrála venku.

"Jihlava aktuálně disponuje hodně mladým mužstvem, které si postupně sedá a dokázalo venku dvakrát zvítězit. Motivaci a touhu uspět mají jistě i před středečním zápasem, takže nic snadného nás nečeká. My aktuálně bojujeme tak trochu sami se sebou, ale naším cílem je prezentovat co nejlepším výkonem, zvítězit a postoupit dále," řekl před utkáním trenér Machálek.

V nedávné minulosti se oba soupeři v poháru potkali - v roce 2016 zvítězila Zbrojovka doma 2:1. V roce 2007 vyhráli Brňané venku 2:0 a postup slavili i deset let předtím po výhře 4:0. V ligových soutěžích se oba sokové střetávali od roku 2011 pravidelně až do letošní sezóny. V té minulé zvítězila Jihlava doma 3:2, v odvetě uspělo po výhře 5:2 Brno.

V kádru Vysočiny najdeme i jména, která prošla Zbrojovkou. Po obměně kádru je jedním z nejzkušenějších hráčů záložník Matúš Lacko, který v Brně působil v letech 2015 až 2016. Včera zamířil do Jihlavy na hostování talentovaný Michal Ševčík a vše má z lavičky na povel trenér Aleš Křeček, který v Brně působil hned dvakrát.

V loňském ročníku se pouť Zbrojovky i Jihlavy zastavila ve třetím kole. Brňané podlehli v Jablonci 2:3, Jihlava doma Spartě 1:2. A podobné to bylo i rok předtím, kdy Zbrojovka naopak doma nestačila na Liberec (0:1) a Jihlava stejným poměrem prohrála v Opavě.

Co se týče kádru Zbrojovky, s mužstvem už naplno trénují Marek Vintr a Jakub Černín. Dnes se připojil také Rudolf Reiter, jehož zranění naštěstí naštěstí není tak vážné. S míčem už dnes trénoval i Pavel Dreksa, který ale do zítřejšího utkání určitě nezasáhne. To platí i pro Antonína Růska, ten odjel na sraz reprezentace U21 a navíc byl v minulém duelu vyloučen. Pokud obdrží jednozápasový trest, "odsedí" si jej právě v zítřejším utkání.

další články

Obránce Černín by měl na jaře hostovat v Blansku
A-tým
19.01.2021 | Martin Lísal

Obránce Černín by měl na jaře hostovat v Blansku

B r n o - Jednadvacetiletý stoper Jakub Černín by měl jarní část sezóny strávit v týmu...
Návrat ozdobil gólem. Cítil jsem se skvěle, hlásí Pernica
A-tým
16.01.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Návrat ozdobil gólem. Cítil jsem se skvěle, hlásí...

M l a d á B o l e s l a v - Že umí dát z pozice stopera gól, to Luděk Pernica dokázal už...
VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi
A-tým
16.01.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi

M l a d á B o l e s l a v – Zbrojováci vstoupili do jarních bojů remízou na hřišti Mladé...