PREVIEW: V poháru nás čeká Varnsdorf!

PREVIEW: V poháru nás čeká Varnsdorf!

B r n o - V reprezentační přestávce sehraje Zbrojovka třetí pohárové utkání. V boji o osmifinále se představíme ve středu 6. října na půdě Varnsdorfu. Duel má výkop v 15:30.

Na místním stadionu jsme naposledy hráli v červnu 2020, o těsné výhře 1:0 tehdy rozhodl Jan Hladík. Zatím poslední vzájemný zápas skončil na Srbské remízou 2:2, jedná se o jedinou domácí ztrátu Zbrojovky.

V poháru se s Varnsdorfem utkáváme vůbec poprvé. Severočeši prožívají zatím výtečnou sezónu - v tabulce jsou druzí, doma v pěti zápasech neztratili ani bod a po Zbrojovce a Vlašimi mají třetí nejlepší ofenzivu v soutěži. Zbrojovka je zase na první pozici nejen v celkové tabulce, ale i ve statistice venkovních duelů. V poháru vyřadila Žďár nad Sázavou a Kroměříž, Varnsdorf zatím za sebou nechal Neratovice a Povltavskou fotbalovou akademii (všechny zmíněné zápasy hrály postupující celky venku).

Kouč Dostálek bude pro cestu na sever postrádat rekonvalescenta Zavadila a zraněného Čermáka, k němuž nově přibyl Kuba Šural. Mimo hru jsou i mladí reprezentanti Endl se Ševčíkem; první musel pro lehčí zranění opustit reprezentační sraz U19, druhý jmenovaný si z utkání proti Spartě B odnesl pohmožděniny a na sraz týmu U20 neodcestoval, s tréninkem by měl začít koncem týdne. "V utkání dostanou příležitost všichni hráči z lavičky," avizoval už dopředu Dostálek, který může počítat i se službami Jakuba Řezníčka. Jeho karetní trest se vztahuje na nejbližší ligový duel s Vyškovem.

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 18. do 24. října
A-tým
19.10.2021 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 18. do 24. října

B r n o - Zbrojováci míří o víkendu do Třince, béčko přivítá Havlíčkův Brod a dorostence čekají...
U9: Zbrojováci zvítězili na mezinárodním turnaji v Polsku!
Mládež
19.10.2021 | Martin Lísal

U9: Zbrojováci zvítězili na mezinárodním turnaji v...

C h e l m e k - Mladí Zbrojováci z kategorie U9 se o víkendu zúčastnili silně obsazeného...
Béčko poprvé ztratilo, remizovalo ve Žďáru
B-tým
17.10.2021 | Martin Lísal

Béčko poprvé ztratilo, remizovalo ve Žďáru

Ž ď á r n a d S á z a v o u - Fotbalisté brněnského "béčka" v jedenáctém utkání sezóny poprvé...