PREVIEW: V poháru cestujeme do Žďáru nad Sázavou

PREVIEW: V poháru cestujeme do Žďáru nad Sázavou

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky zahájí ve středu další ročník MOL Cupu. Jejich prvním soupeřem bude divizní Žďár nad Sázavou, duel se hraje na hřišti soupeře od 18 hodin.

Vstupné do areálu Bouchalky (mapa zde) stanovili pořadatelé na 80 korun.

Fotbal se ve městě na pomezí Čech a Moravy hraje od roku 1925. Své kariéry tu začínali například bratři Dvořákové, pozdější hráči Zbrojovky; výraznou stopu v našem klubu zanechal zejména starší Karel. Ve své historii hrál Žďár nejvýše třetí ligu, v níž dokázal dobýt hned dvakrát páté místo. Naposledy hráli Žďárští třetí ligu (konkrétně MSFL) v roce 2014, od té doby působí v divizi. V ní skončili v poslední dohrané sezóně pátí, v nekompletní tabulce loňské nedohrané sezóny byli osmí.

Zbrojovka narazila na stejného soupeře již před třemi lety, tehdy u Sázavy zvítězila brankami Růska a Dana Jambora 2:0. Letos si Žďár vysloužil vstupenku do 1. kola výhrou 5:2 s divizním rivalem ze Ždírce. Žďárští přitom již po čtvrthodině prohrávali 0:2.

Stejným výsledkem mimochodem náš nejbližší soupeř zvítězil i ve víkendové divizní premiéře, kdy zdolal Havlíčkův Brod. V loňském ročníku narazil Žďár v divizi na brněnskou rezervu, na hřišti v Bystrci remizoval 2:2 a jarní odveta se s ohledem na výše zmíněné přerušení soutěže nehrála. V předloňském ročníku Brňané doma zvítězili 4:0, ani v tomto případě koronavirus dohrání soutěže a tím pádem i odvetu neumožnil.

další články

PREVIEW: Třetím soupeřem je Mladá Boleslav!
A-tým
12.08.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: Třetím soupeřem je Mladá Boleslav!

B r n o - Blíží se víkend a s ním další utkání FORTUNA:LIGY? v pořadí již třetí. Do Brna přijede...
STUDIO FLINTA: Rozhovor s Vlastimilem Hrubým!
A-tým
12.08.2022 | Martin Lísal

STUDIO FLINTA: Rozhovor s Vlastimilem Hrubým!

B r n o - Srpnovým hostem Moniky Býmové byl ve STUDIU FLINTA Vlastimil Hrubý! Sedmatřicetiletý...
Utkání v Plzni odloženo na neurčito
A-tým
11.08.2022 | Martin Lísal

Utkání v Plzni odloženo na neurčito

B r n o - Utkání 4. kola FORTUNA:LIGY na hřišti Plzně bylo na základě žádosti domácího klubu...