PREVIEW: V pátek do Příbrami

PREVIEW: V pátek do Příbrami

B r n o - Už jen pět zápasů zbývá sehrát z letošní porce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. První z nich na Zbrojováky čeká v Příbrami, kde se představí v pátek 3. května v 17 hodin. Zápas přenáší ČT Sport.

Příbram je v tabulce aktuálně desátá, na kontě má 33 bodů (o dva více než Zbrojovka). Naposledy prohrála v Chrudimi 3:6, předtím doma remizovala s Táborskem 1:1. Na začátku dubna dokázali Středočeši vyloupit hřiště pražské Dukly, kromě toho na jaře vyhráli ještě v Kroměříži.

"Příbramský tým je poskládaný kolem zkušeného Hušbauera, v kádru mají řadu zajímavých hráčů. Jejich poslední zápas v Příbrami byl trochu atypický, padlo devět branek. Ani nám se poslední zápas nepovedl a chtěli bychom prohru odčinit ideálně hned v nejbližším utkání," řekl před zápasem trenér Lukáš Kříž.

Zápasové plány musí střádat bez dvojice vykartovaných hráčů - červenou kartu viděl Tomáš Smejkal, čtvrtou žlutou Denis Granečný. A na lavičce nebude moci usednout ani asistent Marek Zúbek, který viděl o víkendu rovněž červenou kartu. "Připraven už by měl být Lukáš Endl, který do minulého utkání nezasáhl, a po trestu se vrací Koželuh," nastínil další změny Kříž.

Stadion v Příbrami dobře zná odchovanec zdejšího klubu Jakub Řezníček, tři roky zde působil zadák Martin Nový. Dres Zbrojovky naopak ještě v minulé sezóně oblékal nejlepší příbramský střelec Jakub Nečas, v našem klubu krátce působil také trenér příbramských brankářů Ladislav Maier.

Ve vzájemných zápasech je úspěšnější Zbrojovka, ten poslední nicméně lépe zvládla Příbram. V Brně zvítězila 1:0, jako jediný se prosadil výše zmíněný Nečas. V předloňské sezóně vyhráli dvakrát Brňané.

Vzájemná bilance: 43 zápasů (13 – 13 – 17), skóre 45:51.

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Tomáš Pilík (5 branek).

Prošli oběma kluby: Jakub Nečas, Ladislav Maier (trenér brankářů) - Jakub Řezníček, Martin Nový.

Poslední vzájemný zápas: 6. 10. 2023, Zbrojovka - Příbram 0:1. Branka: Nečas.

další články

Zbrojováci zahajují přípravu i s pěticí nových tváří
A-tým
17.06.2024 | Martin Lísal

Zbrojováci zahajují přípravu i s pěticí nových tváří

B r n o – Zbrojovákům dnes odstartovala příprava na novou sezónu. Trenér Jaroslav Hynek přivítal...
Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...