PREVIEW: V devátém kole míříme do Ústí!

PREVIEW: V devátém kole míříme do Ústí!

B r n o - Devátým soupeřem Zbrojovky bude v letošní sezóně tým FK Ústí nad Labem. Na hřišti severočeského celku se představíme v pátek 24. září v 18 hodin, duel přenáší Fortuna TV.

Veškeré organizační informace pro fanoušky a plánek stadionu a jeho okolí najdete zde.

Fotbalisté Ústí se v tabulce nacházejí na desáté příčce se shodným počtem bodů. Naposledy doma zdolali Varnsdorf, se čtyřmi nerozhodnými výsledky jsou aktuálně nejčastěji remizujícím celkem soutěže.

"Měli jsme možnost vidět jejich zápasy s Příbramí, kde remizovali 2:2, a s Varnsdorfem, který porazili. V obou si vytvořili dostatek brankových příležitostí, jsou kreativní v řešení standardních situací. Opět k tomu přistoupíme s maximálním respektem a pokorou, ale díváme se především sami na sebe. Věříme, že se nám povedlo na utkání dobře připravit a že v něm uspějeme," řekl před cestou na sever trenér Dostálek.

Na hřišti Ústí se Zbrojovce v posledních zápasech dařilo bodovat. V předminulém ročníku tu zvítězila brankami Hladíka a Přichystala 2:1, jednalo se o první jarní duel po covidové pauze. V roce 2019 v premiéře trenéra Šustra remizovala 2:2. Nerozhodným výsledkem skončily také oba domácí duely.

Nejlepším střelcem Ústečanů je aktuálně Krobot se třemi trefami. Zajímavostí je, že na soupisce není ani jeden hráč nad třicet let. V bráně si pevnou pozici vydobyl Plachý, vychytal tři čistá konta a inkasoval jen osmkrát - defenziva Ústí je po Zbrojovce a Táborsku nejlepší v soutěži.

Zbrojovka se k pátečnímu klání vydá bez několika hráčů. Připraven nejspíš ještě nebude Zavadil. "O víkendu se nám zranili Čermák se Štěrbou, ti nejspíše k dispozici také nebudou. Antibiotika má Kosek, zbytek kádru by měl být připravený. K utkání odcestujeme v pátek ráno, cestou máme naplánovaný oběd, odpočinek a přípravu na utkání," popsal Dostálek stav kádru a páteční plán.

další články

Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...
VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek
A-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek

B r n o – Nový trenér Jaroslav Hynek se s hráči ještě osobně neseznámil, přehled o stavu kádru však...