PREVIEW: Třetím pohárovým soupeřem jsou Teplice!

PREVIEW: Třetím pohárovým soupeřem jsou Teplice!

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky mají před sebou poslední soutěžní zápas roku 2022. V osmifinále MOL Cupu se představí na hřišti Teplic, hraje se ve čtvrtek 17. listopadu od 17 hodin.

Zápas můžete sledovat živě na platformě Sporttotal.cz.

Tepličtí se do osmifinále poháru dostali přes Žižkov (2:1 v prodloužení) a Příbram (3:0), oba zápasy sehráli venku. To platí i pro Zbrojovku, která zvítězila v Rosicích 4:0 a v Táborsku 2:1.

Oba soupeři se v MOL Cupu potkali naposledy v předminulé sezóně, taktéž v osmifinále. Tehdy se hrálo až na jaře, Tepličtí doma zvítězili 2:0. V roce 1993 vyhráli Brňané brankou Záleského 1:0, jednalo se ještě o federální pohár. Čtvrtfinálová výhra na severu Čech zajistila Zbrojovce cestu dál - a na konci všeho byla účast v Poháru vítězů pohárů.

Zbrojovka může k zápasu odcestovat takřka v plné síle, chybět by měl jen Fousek. Hrát může i Filip Souček, který viděl v posledním ligovém utkání čtvrtou žlutou kartu (v tomto případě se stopka vztahuje až na další ligový zápas na jaře). "Jedná se o soutěžní zápas, strašně důležité utkání. Přikládáme mu stejnou prioritu jako ligovým zápasům," řekl před duelem trenér Dostálek.

Brňané v tomto týdnu trénovali ve standardním režimu, po utkání je čeká krátké volno a znovu se do tréninku pustí v pondělí. S týmem ve zbytku podzimu trénují i dva hráči z dorosteneckého týmu - obránce Daniel Holásek a záložník Filip Hlucháň (oba ročník 2004). Oba by mohli zasáhnout i do zápasů zimní Tipsport ligy, které jsou na programu ve zbytku roku (22. listopadu Zlín, 25. listopadu Trnava, 2. prosince Trenčín - vše venku).

Po čtvrtečním duelu se od mužstva naopak odpojí trio reprezentantů Ševčík, Souček, Pachlopník, kteří posílí výběr U21 pro přípravný duel s Norskem (hraje se ve Španělsku).

další články

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál
Mládež
23.07.2024 | Martin Lísal

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál

B r n o - V několika obcích na Jižní Moravě dnes začíná dvaadvacátý ročník Memoriálu Františka...
VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší Sváčka
A-tým
23.07.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší...

J i h l a v a - Ke včerejší výhře v Jihlavě přispěl i Dominik Sváček. V premiéře si hned připsal...
VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se Janetzký
A-tým
22.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se...

J i h l a v a - Na první gól v nové sezóně čekali Zbrojováci jen čtyři minuty. Rychleji to svedl...