PREVIEW: Trenér Kotal před utkáním v Jablonci

PREVIEW: Trenér Kotal před utkáním v Jablonci

B r n o - Na Zbrojovku čeká v letošní sezoně první cesta na sever. V sobotu 27. února bude naším cílem podhůří Jizerských hor, od 15 hodin se střetneme s místním FK Jablonec. Na zdejším pažitu přitom Zbrojovka mnoho bodů prozatím neposbírala.

Poslední dvě cesty do Jablonce se odehrály v červenci, nyní ale Brňany čeká nefalšovaný zimní výlet. A také náročný úkol - vždyť poslední ligová výhra v Jablonci se datuje do roku 2007. Od návratu Zbrojovky do nejvyšší soutěže se oba soupeři potkali sedmkrát, Brno zvítězilo jen jednou a přidalo jednu venkovní bezbrankovou remízu. Naposledy Jablonec vyplenil brněnský trávník výsledkem 3:0.

Nyní by Zbrojovka potřebovala bodovat, aby se v tabulce udržela před svým soupeřem. Na šesté příčce má o dva body více než osmý Jablonec. "Soupeř má nesmírně kvalitní mužstvo, poslední utkání s Libercem mělo dobrou úroveň, navzdory těžkému terénu podala obě mužstva maximální výkon. Jablonci se podařilo stáhnout dvoubrankovou ztrátu, pak ale inkasoval potřetí a prohrál. Porážku budou chtít určitě odčinit, bodovat a v tabulce nás předstihnout. My musíme udělat vše pro to, abychom naopak dokázali bodovat my," soudí o utkání kouč Zbrojovky Kotal.

Jak nahradit Řezníčka? Variant je několik

Ten musí pro zápas pozměnit vítěznou sestavu ze soboty, neboť postrádá vykartovaného Řezníčka. "Variant máme v hlavě několik. Důležité bude i to, jak nastoupí soupeř, který doma proti Jihlavě hrál paradoxně na jednoho útočníka, zatímco v Liberci na dva. Jsme připraveni, zkoušeli jsme obě varianty a je na hráčích, aby to dokázali realizovat na hřišti. Jinak mohu prozradit, že složení týmu prakticky měnit nebudeme," dodal kouč, který kromě Řezníčka postrádá také Doležala, Jovanoviće a Zoubeleho (více zde).

Nejistá je nominace Kučery, který měl odcestovat s reprezentací U19 do Turecka, ale spolu s některými dalšími spoluhráči musel pro nemoc přepustit místo náhradníkům. Roli gólmanské dvojky by měl znovu zastat Halouska, Doležal si při tréninku minulý týden natrhl postranní vaz v koleni. "Čeká jej pět až šest týdnů klidu, pak pozvolný trénink," upřesnil doktor Šimon Ondruš.

Kouč Kotal v Jablonci působil před svým příchodem do Brna, prostředí tedy dobře zná. "Jak jsem řekl, soupeř je velmi těžký, ale nás dostalo vítězství z minulého víkendu do lepší pohody a rádi bychom tento stav udrželi i dál. Věřím, že zabojujeme a porveme se o bodový zisk," zakončil.

další články

Den se Zbrojovkou - společný trénink přípravek s AFK Tišnov!
Mládež
25.09.2023 | Martin Lísal

Den se Zbrojovkou - společný trénink přípravek s AFK...

B r n o - Ve středu 27. září proběhne v tišnovském areálu Ostrovec v Tišnově Den se Zbrojovkou -...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 25. září do 1. října
Ostatní
25.09.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 25. září do 1. října

B r n o - Poslední zářijový týden bude opět hodně našlapaný. Áčko se hned dvakrát představí v Opavě...
U18: Výhra v Prostějově!
Mládež
24.09.2023 | Martin Lísal

U18: Výhra v Prostějově!

P r o s t ě j o v - Dorostenci Zbrojovky (U18) si o víkendu připsali výhru na hřišti Prostějova....