PREVIEW: Trenér Kotal před utkáním v Jablonci

PREVIEW: Trenér Kotal před utkáním v Jablonci

B r n o - Na Zbrojovku čeká v letošní sezoně první cesta na sever. V sobotu 27. února bude naším cílem podhůří Jizerských hor, od 15 hodin se střetneme s místním FK Jablonec. Na zdejším pažitu přitom Zbrojovka mnoho bodů prozatím neposbírala.

Poslední dvě cesty do Jablonce se odehrály v červenci, nyní ale Brňany čeká nefalšovaný zimní výlet. A také náročný úkol - vždyť poslední ligová výhra v Jablonci se datuje do roku 2007. Od návratu Zbrojovky do nejvyšší soutěže se oba soupeři potkali sedmkrát, Brno zvítězilo jen jednou a přidalo jednu venkovní bezbrankovou remízu. Naposledy Jablonec vyplenil brněnský trávník výsledkem 3:0.

Nyní by Zbrojovka potřebovala bodovat, aby se v tabulce udržela před svým soupeřem. Na šesté příčce má o dva body více než osmý Jablonec. "Soupeř má nesmírně kvalitní mužstvo, poslední utkání s Libercem mělo dobrou úroveň, navzdory těžkému terénu podala obě mužstva maximální výkon. Jablonci se podařilo stáhnout dvoubrankovou ztrátu, pak ale inkasoval potřetí a prohrál. Porážku budou chtít určitě odčinit, bodovat a v tabulce nás předstihnout. My musíme udělat vše pro to, abychom naopak dokázali bodovat my," soudí o utkání kouč Zbrojovky Kotal.

Jak nahradit Řezníčka? Variant je několik

Ten musí pro zápas pozměnit vítěznou sestavu ze soboty, neboť postrádá vykartovaného Řezníčka. "Variant máme v hlavě několik. Důležité bude i to, jak nastoupí soupeř, který doma proti Jihlavě hrál paradoxně na jednoho útočníka, zatímco v Liberci na dva. Jsme připraveni, zkoušeli jsme obě varianty a je na hráčích, aby to dokázali realizovat na hřišti. Jinak mohu prozradit, že složení týmu prakticky měnit nebudeme," dodal kouč, který kromě Řezníčka postrádá také Doležala, Jovanoviće a Zoubeleho (více zde).

Nejistá je nominace Kučery, který měl odcestovat s reprezentací U19 do Turecka, ale spolu s některými dalšími spoluhráči musel pro nemoc přepustit místo náhradníkům. Roli gólmanské dvojky by měl znovu zastat Halouska, Doležal si při tréninku minulý týden natrhl postranní vaz v koleni. "Čeká jej pět až šest týdnů klidu, pak pozvolný trénink," upřesnil doktor Šimon Ondruš.

Kouč Kotal v Jablonci působil před svým příchodem do Brna, prostředí tedy dobře zná. "Jak jsem řekl, soupeř je velmi těžký, ale nás dostalo vítězství z minulého víkendu do lepší pohody a rádi bychom tento stav udrželi i dál. Věřím, že zabojujeme a porveme se o bodový zisk," zakončil.

další články

Utkání v Plzni odloženo na neurčito
A-tým
11.08.2022 | Martin Lísal

Utkání v Plzni odloženo na neurčito

B r n o - Utkání 4. kola FORTUNA:LIGY na hřišti Plzně bylo na základě žádosti domácího klubu...
VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno
Ostatní
11.08.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno

B r n o - Ve středu se Zbrojováci zúčastnili velké autogramiády v restauraci Pivovarská Starobrno....
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna
Ostatní
09.08.2022 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna

B r n o - V nadcházejícím týdnu se k áčku, rezervě a dorostům přidají týmy U18 a U16, i pro ně už...