PREVIEW: Sezonu zakončíme v Ostravě

PREVIEW: Sezonu zakončíme v Ostravě

B r n o - Letos naposled... Z vydařené sezony zbývá ukrojit poslední dílek, v sobotu 14. května se představíme na hřišti Baníku Ostrava. Výkop duelu, který už na postavení obou celků v tabulce nemůže nic změnit, je naplánován na 15:30.

Pozornost bude v tomto kole upřená na jiné duely - hraje se o třetí příčku, o záchranu. Ale i zápas v Ostravě bude mít svůj náboj. Domácí se loučí s ligou, Zbrojovka završí výtečnou sezonu na šestém místě.

"Motivace je jasná. Chtěli bychom sezonu zakončit vítězným závěrem. Víme, že to bude těžké, Baník sice naposledy prohrál v Jihlavě, ale ve většině zápasů nedal kůži lacino. Také se budou chtít loučit vítězně, takže čekám spíše vyrovnané utkání. Chceme ale být úspěšní," netají kouč Kotal, pro něhož to bude poslední zápas na lavičce Zbrojovky.

Kabina Zbrojovky zatím nehlásí žádné novinky, co se marodky týče, nikdo z hráčů nemá karetní trest. "Nějaké drobné změny asi budou, uvidíme. Někteří hráči bez vytížení nastoupí za Líšeň a juniorku. Času na přípravu mnoho nebylo, ale to nevadí. Mladí hráči soupeře budou snaživí, bude to těžké utkání," varuje Kotal před podceněním. Ostatně dravost ostravského kádru poznali Zbrojováci již v zimní přípravě, kdy inkasovali pět branek.

Po návratu z Ostravy čeká na hráče dvoudenní volno. "V úterý, středu a čtvrtek pak máme ještě tři dny na regeneraci," prozrazuje Kotal, který si program zpestří nedělní cestou na Galavečer SYNOT ligy. Je totiž jedním ze tří adeptů na titul Trenér sezony. Zraněný kapitán Zbrojovky Pavel Zavadil zase aspiruje na ocenění Osobnost sezony, účast na galavečeru mu ale nejspíše nedovolí rehabilitační povinnosti.

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 22. do 28. dubna
Ostatní
22.04.2024 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 22. do 28. dubna

B r n o - Během posledního dubnového víkendu se "áčko", rezerva i dorostenecké týmy představí na...
U12: Zbrojovka zdolala Zlín
Mládež
21.04.2024 | Martin Lísal

U12: Zbrojovka zdolala Zlín

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U12) přivítali o víkendu v Horních Heršpicích mužstvo Zlína. V...
U13: Zbrojovka remizovala se Zlínem
Mládež
21.04.2024 | Martin Lísal

U13: Zbrojovka remizovala se Zlínem

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U13) hostili v utkání finálové nadstavby. Z převahy a řady šancí...