PREVIEW: Prvním pohárovým soupeřem budou Rosice

PREVIEW: Prvním pohárovým soupeřem budou Rosice

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky zahájí zítra svou pouť letošním ročníkem MOL Cupu. Po čtyřech letech se znovu vydají do Rosic, kde se od 16.30 utkají s místním Slovanem.

Jednotné vstupné na utkání činí 100 korun (děti do 18 let zdarma), lístků je dle domácího klubu ještě dostatek.

Rosičtí fotbalisté zahájili letošní sezónu výtečně. V MSFL jsou po sedmi kolech neporažení - šestkrát zvítězili a jen jednou remizovali, a to na hřišti Hodonína. V tabulce jsou druzí a ztrácejí dva body na vedoucí Kroměříž, naposledy loupili na hřišti béčka Slovácka. V poháru vyhráli nejprve v předkole na hřišti Bystřice 6:2, v 1. kole pak zvítězili ve Speřicích 4:0.

Týmu velí v Brně velmi dobře známý trenér Petr Čuhel, někdejší hráč a kouč Zbrojovky. A pod sebou má kádr, složený z větší části taktéž z hráčů, kteří prošli Zbrojovkou. V bráně Zádrapa, v obraně Zezula, Kršák, Praks, Černý či Drbal, v záloze Koláčný, Sedláček a Radek Buchta a vpředu Přerovský, Dobrovodský nebo Kozel.

Řada z výše uvedených hráčů nastoupila už v posledním vzájemném utkání - v září roku 2018 vyhrála Zbrojovka 2:0. Hrát se mělo i v roce 2020, tehdy ale Rosičtí s ohledem na komplikovaná proticovidová opatření duel nakonec odřekli. V roce 2012 se naopak ze senzačního postupu radovali Rosičtí (shodou okolností Zbrojovku tehdy vedl Petr Čuhel, v kádru měl i Dana Přerovského, ten ale do utkání nezasáhl). A aby byl výčet kompletní, musíme zmínit ještě zápas z roku 2010, kdy vyhrála Zbrojovka 2:1 - a v kádru tehdy byl i současný trenér Dostálek.

další články

VIDEO: Sestřih utkání v Jihlavě
A-tým
24.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Sestřih utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Zbrojovka porazila v úvodním kole Chance Národní ligy Jihlavu na jejím hřišti....
U17: Dnes začíná Haraštův memoriál
Mládež
23.07.2024 | Martin Lísal

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál

B r n o - V několika obcích na Jižní Moravě dnes začíná dvaadvacátý ročník Memoriálu Františka...
VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší Sváčka
A-tým
23.07.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší...

J i h l a v a - Ke včerejší výhře v Jihlavě přispěl i Dominik Sváček. V premiéře si hned připsal...