PREVIEW: Přijďte fandit starším žákům v boji o titul!

PREVIEW: Přijďte fandit starším žákům v boji o titul!

B r n o - To je závěr sezóny, jak má být! Starší žáci Zbrojovky završí finálovou nadstavbu utkáním proti Sigmě Olomouc. Zatímco výběr U14 už má titul moravskoslezského mistra jistý, tým U15 musí učinit poslední krok právě proti Sigmě. Přijďte mladým Zbrojovákům fandit v boji o trofej!

Oba zápasy se hrají v Řečkovicích. Jako první jde na řadu kategorie U14, hraje se ve 12 hodin. Ve 14 hodin pak vypukne boj o titul v kategorii U15.

Trenér týmu Tomáš Kučerňák si takové završení sezóny pochvaluje. "Je to hodně speciální, jedná se o přímý duel o první místo, pravé finále. Přitom v průběhu sezóny jsme měli už výraznou ztrátu na první místo a ani do nadstavby jsme nevstupovali z první pozice," připomíná. I proto se Sigma v případě výhry na Zbrojovku dotáhne a mistrem se stane ona.

Mladým Brňanům tak při tříbodovém náskoku stačí minimálně remíza. "Ale na tu hrát nechceme a nebudeme, to by bylo ošidné. Chceme vyhrát všech deset zápasů nadstavby, což je také zajímavá motivace," připomíná Kučerňák, že jeho svěřenci v dosavadních devíti finálových duelech neklopýtli. Poslední duel je tedy dělí od celostátního finále, v němž bude soupeřem nejlepšího týmu Moravy a Slezska pražská Slavia.

Oporami týmu jsou reprezentační útočníci Křivánek (21 branek) a Klíma (20 branek). "V defenzivě pak především Ulbrich a Ferlay, k tomu oba naši gólmani," zmiňuje trenér dvojici Kostelný - Jelínek. A nezpochybnitelným lídrem je kapitán Ondřej Zejda. "Na utkání se všichni v kabině nesmírně těšíme. V průběhu sezóny jsme ztráceli na první místo už jedenáct bodů, ale nezabalili jsme to a teď nám zbývá poslední krok. Věříme, že dokážeme uspět a po roce se opět podíváme do finále," zmiňuje v srpnu patnáctiletý obránce loňskou účast v celostátním finále, ještě v kategorii U14. "Když to končí takhle posledním zápasem, je to nejvíc, co můžete v soutěži zažít. Chceme to zvládnout a těšíme se i na atmosféru, kterou nám vytvoří rodiče, fanoušci a spoluhráči."

Fandit bude i tým U14

V hledišti totiž nejspíš nebudou chybět mladší kolegové Kučerňákova týmu. Ti soutěž s předstihem ovládli a už vyhlížejí finále. "Poslední zápasy tak bereme jako přípravu. Je dobře, že nám v nich los určil zrovna Baník a Sigmu, tedy další TOP týmy, které se snaží hrát dominantní fotbal. Nevíme, jestli nás ve finále čeká Slavia, nebo Sparta, v obou případech ale jde o silné soupeře. O Slavii něco víme, hráli jsme s ní nedávno na turnaji, se Spartou se kluci potkali před rokem v Interlize," říká trenér týmu U14 Tomáš Abrahám.

Jeho svěřenci prolétli soutěží systémem start - cíl, doposud ani jednou neprohráli. "A to je pro kluky velká motivace, už jsme se o tom bavili. Sám jsem to snad nezažil, ani jako hráč, ani jako trenér. Můžete samozřejmě ztratit i dobrý zápas, nás to potkalo teď ve finále, kdy jsme navzdory dominantnímu výkonu remizovali se Zlínem. Ale zakončit soutěž bez porážky by bylo hezké a je to naším cílem."

Specifikem kategorie U14 je střídání, do hry se navíc často dostanou i gólmani. "Ti jsou raději, když mohou odchytat pokud možno celý zápas. A proto volíme tohle řešení - než aby dvojka proseděla celý zápas na lavičce, jde často do hry. Gólmani dokážou dát gól, navíc to prospěje jejich rozvoji ve hře nohama," doplnil Abrahám.

Oporami výběru U14 jsou v ofenzivě nejlepší střelec Raab (27 branek) a nejlepší nahrávač Nimrichter (25 asistencí). Partu pak tmelí jako kapitán obránce Josef Zdráhal. "Jak už řekl trenér, naší motivací je jednak se dobře nachystat na finále, jednak zvládnout soutěž bez porážky. Za titulem jsme šli od samého začátku, možná i proto byly naše výkony tak dominantní, měli jsme jasný cíl. Chtěli jsme v silnější konkurenci obhájit loňský titul z kategorie U13," řekl před utkáním.

A koho by si přál v celostátním finále? "Těžko říct, asi raději Spartu, na kterou se nám hraje lépe. Ale se Slavií jsme se nedávno potkali a víme, že ji také můžeme porazit. Jsme dobře namotivovaní a to si chceme přenést i do finále. Uvidíme v sobotu, proti komu to bude," doplnil Zdráhal, který také počítá s podporou starších kamarádů. "Už jsme se o tom v kabině bavili, že klukům pomůžeme v hledišti."

Přijďte tedy i vy podpořit mladé zbrojovácké naděje v posledním utkání nadstavby!

Vstup do řečkovického areálu je volný. Využít můžete také služeb blízké restaurace U Dvou Hřebíčků (jedná se o přestěhovanou legendární restauraci U Hřebíčků, která do letoška fungovala nedaleko našeho stadionu a jejích služeb využívali fanoušci Zbrojovky).

další články

PREVIEW: Béčko přivítá Vrchovinu Nové Město
A-tým
23.05.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko přivítá Vrchovinu Nové Město

B r n o - Brněnský B tým hostí v neděli 26. května v dalším utkání Vrchovinu Nové Město na Moravě....
PREVIEW: Sezónu zakončíme ve Vlašimi
A-tým
23.05.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Sezónu zakončíme ve Vlašimi

B r n o - V sobotu 25. května se zatáhne opona druhé nejvyšší soutěže. Zbrojovka absolvuje derniéru...
Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu
Ostatní
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Milan Kříž

Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu

B r n o - V pondělí 20. května proběhl na brněnském stadionu svátek dívčího fotbalu v Brně....