PREVIEW: Na závěr podzimu míříme do Opavy!

PREVIEW: Na závěr podzimu míříme do Opavy!

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky zakončí o víkendu podzimní program FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, představí se v Opavě. Hraje se v sobotu 27. listopadu od 13:30, duel přenáší Fortuna TV.

Opavští fotbalisté se v posledních týdnech rozjeli - vyhráli čtyřikrát v řadě (včetně středeční dohrávky na hřišti Varnsdorfu), třikrát za sebou neinkasovali branku. Díky bodovému přísunu vystoupali z jedenácté na pátou pozici a doma ještě neprohráli.

"Opava je aktuálně týmem s nejlepší formou v soutěži, navíc se kromě výher prezentují i velmi dobrou hrou. I domácí zápas nám naznačil, jak kvalitní tým to je, Opava u nás hrála velmi dobře a o výhře jsme rozhodli až v závěru. To vše je možná pasuje do role favorita, což ale nic nemění na tom, že se chceme v posledním utkání podzimu porvat o co nejlepší výsledek," řekl před utkáním trenér Dostálek.

Týmy FNL vstupují 16. kolem do odvetné části. Jak již zaznělo, v prvním utkání zvítězila Zbrojovka doma 2:1. Hosté po půli vedli 1:0, průběh duelu ale otočili Moravec se Zavadilem. V loňské sezóně byli taktéž úspěšnější Brňané, ještě v rámci nejvyšší soutěže vyhráli 2:0 venku a 4:1 doma. Slezské mužstvo se může spolehnout na jistého gólmana Digaňu, který se sedmi čistými konty kraluje celé soutěži. Nejlepším střelcem je se šesti brankami Helešic, o dvě trefy méně má na kontě Holík. V kádru najdeme hráče, který prošel Zbrojovkou - odchovanec našeho klubu Jiří Janoščin přišel do Opavy v létě z Třince. Z našeho týmu pak Opavu dobře znají Pavel Zavadil a Matěj Hrabina.

První jmenovaný ovšem do utkání nezasáhne. "Pavel se v týdnu zranil a přibyl tak k hráčům, kteří nemohou nastoupit. Karetní trest mají Endl s Rogožanem, mimo hru pak jsou Šural, Kryštůfek a Štěrba," zmínil Dostálek marody. "Do tréninku se naopak po nemoci vrátili Fousek s Koskem."

další články

VIDEO: Jan Hladík po utkání s Vyškovem
A-tým
22.01.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Jan Hladík po utkání s Vyškovem

B r n o – Zbrojovka po dvou remízách dokázala v zimní přípravě poprvé zvítězit, v Tipsport lize...
VIDEO: Martin Doležal po utkání s Vyškovem
A-tým
22.01.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Martin Doležal po utkání s Vyškovem

B r n o – Zbrojováci ve třetím zimním duelu zdolali Vyškov 3:1, o výhře rozhodli až v závěru....
Zbrojovka v Tipsport lize porazila Vyškov
A-tým
22.01.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Zbrojovka v Tipsport lize porazila Vyškov

B r n o - Zbrojováci mají za sebou třetí přípravné utkání, první v rámci Tipsport ligy. Na umělce...