PREVIEW: Na druhý pokus do Ústí! Zbrojovku čeká restart jara

PREVIEW: Na druhý pokus do Ústí! Zbrojovku čeká restart jara

B r n o - V březnu jsme se na sever nakonec nevydali, teď už to snad konečně vyjde! Z 18. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zbývá odehrát poslední utkání, a na řadu tak po dlouhé pauze přijde i Zbrojovka. Ve čtvrtek hraje od 18 hodin na hřišti Ústí nad Labem.

Duel můžete sledovat živě na stanici ČT Sport.

Brňané dnes absolvují ještě jeden trénink, k zápasu odcestují ve čtvrtek ráno. V jakém složení? "V sestavě mám dva otazníky, tím třetím pak je Jakub Šural, u něhož je to otázka zdravotního stavu," řekl před první jarní misí kouč Machálek. Ten nemůže s jistotou počítat se službami Ondřeje Vaňka, který nasbíral čtyři žluté karty. Ze zdravotních důvodů jsou mimo hru Juraj Kotula, Jan Pázler, Lukáš Kryštůfek a Lukáš Endl (více v rozhovoru s trenérem).

Ústí nad Labem figuruje na sedmé pozici, ovšem je jedním ze dvou týmů, které Brňané zatím po sestupu do druhé ligy nedokázali porazit. Po loňských remízách 2:2 a 0:0 se s tímto soupeřem rozešli smírně i ve 4. kole na Srbské, kdy sice dokázali brankami Růska a Magery otočit skóre, soupeř ale z penalty srovnal na konečných 2:2.

Stali se tak zatím posledním týmem, který na Srbské dokázal bodovat, následovalo sedm domácích výher. O síle Ústí svědčí i to, že doma dokázali obrat o body Jihlavu či Hradec Králové. Zatím poslední výhra se datuje do roku 2016, kdy Brňané v pohárovém duelu zvítězili 4:1. Ještě v první lize zde pak vyhráli v roce 2011, a to 3:2. Celková vzájemná bilance vyznívá díky dvěma pohárovým výhrám mírně pro Zbrojovku - třikrát zvítězila, dvakrát podlehla a čtyři duely skončily remízou.

To vše už ovšem bude zítra minulost, pro Zbrojovku začíná jarní stíhací závod. "snažíme se kádr nachystat tak, aby byl připraven do toho vstoupit optimálně a aby se prezentoval jako tým, pracující s vírou ve vlastní schopnosti a touhou něco dokázat," uvedl Machálek.

další články

Jakub Šural: Před sezónou jsem si přál vstřelit tři branky, to už jsem překonal
A-tým
06.07.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martina Klánová

Jakub Šural: Před sezónou jsem si přál vstřelit tři...

B r n o – Zbrojovka se letos může opřít také o gólové příspěvky obránců. Prim v tomto ohledu hraje...
Hattrick? Na góly raději nahrávám, usmívá se Pachlopník
A-tým
06.07.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martina Klánová

Hattrick? Na góly raději nahrávám, usmívá se...

B r n o - První gól vstřelil, na druhý nahrál a třetí zase obstaral sám, po dlouhém běhu z vlastní...
Hattrick po patnácti letech. Dal jsem si dárek k narozeninám, usmívá se Čermák
A-tým
04.07.2020 | Martin Lísal

Hattrick po patnácti letech. Dal jsem si dárek k...

B r n o – Zbrojovka vedla 6:1, když sudí Denev ukázal po faulu na Pachlopníka na penaltový puntík....