PREVIEW: Na Velký pátek hostíme Spartu B

PREVIEW: Na Velký pátek hostíme Spartu B

B r n o - Jediná jarní reprezentační pauza je minulostí a druhá nejvyšší soutěž pokračuje dvacátým kolem. Zbrojovku čeká domácí zápas se Spartou B, hraje se v pátek 29. března od 18 hodin v ADAX INVEST Areně. Duel přenáší ČT Sport.

Náš soupeř se v tabulce nachází na dvanácté pozici s 23 body. Do jara vstoupil dvojím vítězstvím, naposledy nicméně doma podlehl Varnsdorfu.

"Jejich kádr je poměrně stabilizovaný, složený z talentovaných hráčů. Mají dané rozestavení i styl hry, kdy je jejich cílem hrát stejný fotbal jako první mužstvo. Ofenzivní, nápaditý, navíc mohou hrát bez tlaku. Podzimní zápas jsme urvali až v závěru díky zkušenostem a také teď očekáváme tuhou bitvu, kterou ovšem potřebujeme zvládnout," řekl před duelem asistent Josef Mucha.

Trenéři Zbrojovky se budou muset obejít bez Faletteho, který si v minulém utkání v Chrudimi poranil koleno. Mimo hru je nadále také Adam Kronus. "Naopak Kuba Šural už dvakrát nastoupil za béčko, postupně zvyšuje minutáž. Uzdravil se Endl, otazník visí nad reprezentanty. Kluci z devatenáctky se vracejí teprve dnes a Pepa Koželuh hrál za U21 celý zápas, takže v jejich případě budeme moudřejší i po domluvě s nimi," doplnil Mucha.

Z našeho týmu má zkušenosti s rezervou Letenských zadák Martin Nový, který v roce 2014 naskočil v přípravě i proti Zbrojovce. Na druhé straně do devíti duelů v barvách Sparty zatím naskočil Michal Ševčík, který do Prahy odešel v létě 2023 právě ze Zbrojovky.

Historie vzájemných zápasů se píše od roku 1969. První duel ve druhé lize mimochodem rozhodl pozdější slovutný trenér Petr Uličný, hájící tehdy barvy Sparty. Zatím poslední měření sil zvládla lépe Zbrojovka, když na Letné zvítězila brankami Řezníčka a Šurala 2:1. Také celková bilance je aktuálně na straně Brňanů.

Vzájemná bilance: 9 zápasů (4 – 3 – 2), skóre 12:8.

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Ľudovít Mikloš (3 branky).

Prošli oběma kluby: Martin Nový - Michal Ševčík.

Poslední vzájemný zápas: 18. 8. 2023, Sparta B - Zbrojovka 1:2. Branky: Schánělec - Řezníček, Šural.

Vstupenky lze zakoupit z pohodlí domova v systému Zbroják ID: (pro nákup vstupenek klikněte sem). Není je zapotřebí tisknout - pro vstup na stadion postačí mít vstupenku v telefonu.

Fanoušci, kteří nejsou v systému registrováni, mohou lístky zakoupit zde (pro nákup klikněte sem). Také v tomto případě lístky nemusíte tisknout a ve všech případech je můžete zakoupit bez jakéhokoliv čekání klidně pět minut po výkopu!

V den utkání budou v provozu čtyři pokladny ve směru z ulice Vodova (na jedné z nich lze platit kartou). Upozorňujeme, že s ohledem na zahájení výstavby nové haly pro míčové sporty bude provoz v areálu omezen a na krytou západní tribunu bude přístup možný pouze od ulice Srbská (podrobnosti zde).

Pro fanoušky hostujícího týmu budou lístky k dostání přímo na místě u vstupu do sektoru.

S ohledem na utkání nejvyšší soutěže v házené mezi Brnem a Karvinou, které též přenáší ČT Sport, může být prostor mezi stadionem a halou Vodova hůře průchozí. Příčinou je vysoká koncentrace televizní přenosové techniky, zajišťující oba přenosy.

Tak v pátek v ADAX INVEST Areně!

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 22. do 28. dubna
Ostatní
22.04.2024 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 22. do 28. dubna

B r n o - Během posledního dubnového víkendu se "áčko", rezerva i dorostenecké týmy představí na...
U12: Zbrojovka zdolala Zlín
Mládež
21.04.2024 | Martin Lísal

U12: Zbrojovka zdolala Zlín

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U12) přivítali o víkendu v Horních Heršpicích mužstvo Zlína. V...
U13: Zbrojovka remizovala se Zlínem
Mládež
21.04.2024 | Martin Lísal

U13: Zbrojovka remizovala se Zlínem

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U13) hostili v utkání finálové nadstavby. Z převahy a řady šancí...