PREVIEW: K dalšímu utkání míří Zbrojovka na Slavii!

PREVIEW: K dalšímu utkání míří Zbrojovka na Slavii!

B r n o - FORTUNA:LIGA jede dál a nabírá závratné tempo. Zbrojováci mají před sebou jeden z nejtěžších testů - v utkání 9. kola se představí na hřišti pražské Slavie! Hraje se v neděli 29. listopadu od 18:30 před kamerami O2 TV.

Slavia je úřadujícím mistrem, tabulce vládne i v letošní sezóně, v níž zatím ztratila body jen v jediném utkání (remíza v Ďolíčku s Pardubicemi). Výborně si Pražané vedou i v pohárové Evropě, naposledy loupili na hřišti Nice a s devíti body mají poměrně blízko k postupu do jarní fáze Evropské ligy.

"Slavia dlouhodobě prokazuje svou kvalitu, čeká nás výborný soupeř a nesmírně náročný zápas. Naše situace není snadná, po domácí remíze máme co napravovat a nehodláme prodat svou kůži lacino," řekl před cestou do Vršovic trenér Zbrojovky Machálek. "Fakt, že Slavia hrála ve čtvrtek těžké pohárové utkání, mnoho neznamená, protože soupeř disponuje nesmírně kvalitním a početným kádrem. Mohou hráče protočit, to jsme ostatně zažili už v Plzni.

Tým kouče Machálka už má za sebou kromě Plzně i duel se Spartou, nyní tedy čeká poslední ze silného trojlístku. Hrát se bude na (bohužel osiřelém) Sinobo Stadium. "To je bohužel dané a nijak to neovlivníme. Mrzet to může hlavně hráče, hrát před plným stadionem je zážitek, ale je to daň za to, že vůbec můžeme v tomto období hrát ligu."

Machálek má před utkáním podobné dilema, jako minulý týden. Musí se rozhodnout, které hráče z téměř třicetičlenného kádru nechá doma. "K dispozici už jsou i Vintr s Vaňkem, kteří trénují s týmem. Chybí naopak Ruda Reiter, ten má problémy se zadním stehenním svalem. Pracujeme na tom, aby byl co nejdříve k dispozici, ale minimálně po nejbližší dobu s ním nemůžeme počítat," komentoval kouč situaci ohledně kádru.

Vzájemná bilance obou soupeřů vyznívá pro "Sešívané". Zejména ve Vršovicích se Brňanům příliš nedaří, zvítězili tu jedinkrát - v roce 2014. V oněch časech zaknihovali čtyři výhry v řadě a celkem pět vzájemných zápasů bez porážky, od té doby naopak pět zápasů na body čekají. V posledním utkání podlehla Zbrojovka Slavii doma těsně 0:1. Rozhodl Tecl, který se proti Zbrojovce v dresu Jihlavy, Plzně, Jablonce a Slavie prosadil celkem desetkrát.

V minulosti najdeme celou plejádu hráčů, kteří oblékli dres obou týmů. Z aktuálních kádrů se jedná o Ondru Vaňka, který ve Slavii hrál první ligové zápasy, dlouho tu působil také asistent trenéra Ríša Dostálek. Také nejlepší střelec vzájemných zápasů Tomáš Došek hrál za Slavii i za Brno.Vzájemná bilance v soutěžních zápasech: 48 zápasů (12 – 8 – 28), skóre 40:82

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Tomáš Došek (7 - 2 za Brno, 5 za Slavii).

Prošli oběma kluby: Ondřej Vaněk, Richard Dostálek (asistent trenéra).

Poslední vzájemný zápas: 7.4.2018, Zbrojovka - Slavia 0:1. Branky: Tecl.

další články

Obránce Černín by měl na jaře hostovat v Blansku
A-tým
19.01.2021 | Martin Lísal

Obránce Černín by měl na jaře hostovat v Blansku

B r n o - Jednadvacetiletý stoper Jakub Černín by měl jarní část sezóny strávit v týmu...
Návrat ozdobil gólem. Cítil jsem se skvěle, hlásí Pernica
A-tým
16.01.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Návrat ozdobil gólem. Cítil jsem se skvěle, hlásí...

M l a d á B o l e s l a v - Že umí dát z pozice stopera gól, to Luděk Pernica dokázal už...
VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi
A-tým
16.01.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi

M l a d á B o l e s l a v – Zbrojováci vstoupili do jarních bojů remízou na hřišti Mladé...