PREVIEW: K dalšímu utkání míří Zbrojovka do Vítkovic

PREVIEW: K dalšímu utkání míří Zbrojovka do Vítkovic

B r n o - 28. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivede fotbalisty Zbrojovky na hřiště Vítkovic. Zde budou v sobotu 11. května usilovat o prodloužení vítězné šňůry a zisk dalších cenných bodů v boji o barážovou třetí příčku. Utkání má výkop v 17 hodin.

Vítkovickým patří v tabulce aktuálně osmá pozice, v posledních kolech jejich ztráta na vyšší příčky narostla a naopak náskok na dolní polovinu tabulky se smrskl na jediný bodík. V posledních třech duelech totiž svěřenci kouče Balcárka podlehli.

Ovšem především doma je tým z Moravy hodně nebezpečný, vybojoval zde osm z celkových devíti svých výher. V bráně se po odchodu Šustra na jaře nejprve zabydlel třicetiletý Květon, za své výkony si dokonce odnesl ocenění pro Hráče měsíce března. Nyní dostal dvakrát po sobě šanci osmnáctiletý Simkanič. Nejlepšími střelci jsou čtyřgóloví Mišinský a Matej, nejvytíženějším hráčem je obránce Celba. Na třetím místě je v této statistice pak v Brně velmi dobře známý David Pašek, který je ve Vítkovicích druhým rokem a mezi střelce se zapsal dvakrát. Zbrojovkou prošel také Jiří Miker, ten ve Vítkovicích hostuje, vinou zranění ale zasáhl jen do dvou zápasů.

Fakt, že Zbrojovku nečeká žádný jednoduchý zápas, si dobře uvědomuje i kouč Šustr. "Hrajeme venku na hřišti týmu, který se může opřít o řadu zajímavých hráčů a jako každý soupeř se proti nám bude chtít vytáhnout. Opět k tomu utkání přistoupíme s pokorou, ale zároveň s jasným cílem uspět a zvládnout tak další zápas v cestě za naším cílem," řekl.

Po úterní výhře s Hradcem čekal na Zbrojovku regenerační trénink. A to, co se po Sokolovu zdálo jako nevýhoda, se teď proměnilo v jeden den na přípravu navíc. "Hráči, kteří do zápasu nezasáhli, pak měli samozřejmě kondičně herní tréninkovou jednotku. V utkání jsme měli nějaké zraněné, takže zatím není možné předjímat, v jaké síle do Vítkovic odcestujeme. Šanci mohou každopádně dostat jiní hráči z širšího kádru," zmínil Šustr fakt, že z úterního duelu odstoupili Škoda se Šumberou a do zápasu vůbec nezasáhl Krejčí.

Zejména zákrok na Šimona Šumberu vypadal hrozivě, následky naštěstí snad tak vážné nejsou a jeho kotník je jen pohmožděný. O tom, kdo z marodů bude nakonec připraven do utkání ve Vítkovicích zasáhnout, se rozhodne dle aktuální situace.

Na zápas se opět chystají i fanoušci z OS Zbrojováci, kteří si jako ideální spoj vybrali vlak, odjíždějící z Židenic ve 13:06 (sraz na nádraží je ve 12:45). Příjezd do Brna je naplánován na 21:35. Vstupenku na Městský stadion (mapa zde) pořídíte za 60 korun, hostům je ve Vítkovicích určena severní tribuna s vlastním vstupem a pokladnami.

další články

VIDEO: Vrtulníkem na utkání s Duklou!
A-tým
02.06.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Vrtulníkem na utkání s Duklou!

B r n o - Maturitní zkouška na Kladně končí ve tři, zápas s Duklou začíná v sedm, v cestě stojí D1....
Na Tribuně Štatl můžete sledovat i duel ve Vítkovicích!
A-tým
02.06.2020 | Martin Lísal

Na Tribuně Štatl můžete sledovat i duel ve...

B r n o - Třetí zápas po obnovení soutěže, třetí díl Tribuny Štatl! Také ve čtvrtek můžete v...
VIDEO: Remízu s ohledem na průběh utkání musíme vzít, uvědomuje si Šustr
A-tým
02.06.2020 | Daniel Kinc, Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas.

VIDEO: Remízu s ohledem na průběh utkání musíme vzít,...

B r n o - Po dlouhé pauze Zbrojovka představila v domácím prostředí. Šlágr kola s pražskou Duklou...