PREVIEW: Doma přivítáme Plzeň!

PREVIEW: Doma přivítáme Plzeň!

B r n o - Po jarní premiéře v Mladé Boleslavi se Zbrojováci poprvé v tomto kalendářním roce představí doma! V neděli 5. února přivítají obhájce titulu z Plzně. Hraje se od 15 hodin, duel přenáší O2 TV.

Plzeňští byli po většinu letošního ročníku lídry tabulky, až po minulém kole je přeskočila Slavia. Příčinou byla domácí porážka s Hradcem Králové, šlo teprve o druhou prohru Západočechů v lize.

"Měli jsme možnost to utkání vidět. I to, jak Hradec dospěl k výhře. Může to být pro nás návod, ale máme jinak poskládané mužstvo a myslím, že dva zápasy po sobě Plzeň takto nesehraje. Trochu zaostala za podzimními výkony a to se opakovat nebude,“ řekl před duelem trenér Dostálek.

Ten bude proti Plzni postrádat dvojici hráčů, která je u nás z tohoto klubu na hostování - Josefa Koželuha a Šimona Faltu. "Dále nám chybí Fousek, který se v Mladé Boleslavi zranil. Naopak se vracejí vykartovaní Endl se Součkem. Na hráče apelujeme, aby byli poctiví směrem dozadu a aktivní do ofenzivy. Návod a analýzu soupeře hráči dostali, že by nás Plzeňští nějak zásadně překvapili, to by se stát nemělo. Jde spíš o to, abychom překvapili my je. Čekají nás těžké zápasy a soustředíme se vždy na ten nejbližší, abychom pokaždé dokázali vydolovat to, co bude v našich silách," doplnil Dostálek.

Z našeho týmu má zkušenosti s Plzní pětice hráčů. Působili tu Jakub Řezníček s Ondřejem Pachlopníkem, odchovancem Plzně je brankář Jakub Šiman. A o dvojici Koželuh - Falta již byla řeč. Z týmu našeho soupeře zná Brno nejlépe odchovanec Zbrojovky Luděk Pernica, rok tu na hostování strávil Jan Sýkora.

Ve vzájemných duelech se lépe dařilo Západočechům, z výhry se radovali ve 24 případech. 11 zápasů ovládli Brňané, 8 jich skončilo remízou. V doposud posledním měření sil na brněnském trávníku podlehla Zbrojovka na jaře 2021 0:1. Na podzim této sezóny pak prohrála v Plzni 0:4.

Vzájemná bilance: 43 zápasů (11– 8 – 24), skóre 52:73.

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Pavel Holomek (7 branek).

Prošli oběma kluby: Jakub Řezníček, Ondřej Pachlopník, Šimon Falta, Jakub Šiman, Josef Koželuh - Luděk Pernica, Jan Sýkora.

Poslední vzájemný zápas: 9.11.2022, Plzeň - Zbrojovka 4:0. Branky: Chorý 2, Vlkanova, Bassey.


Jak na utkání

Vstupenky lze zakoupit z pohodlí domova v systému Zbroják ID: (pro nákup vstupenek klikněte sem). Není je zapotřebí tisknout - pro vstup na stadion postačí mít vstupenku v telefonu.

Fanoušci, kteří nejsou v systému registrováni, mohou lístky zakoupit zde (pro nákup klikněte sem). Také v tomto případě lístky nemusíte tisknout a ve všech případech je můžete zakoupit bez jakéhokoliv čekání klidně pět minut po výkopu!

Na utkání bude posíleno občerstvení, a to i směrem k předpokládanému chladnějšímu počasí (více informací zde). Upozorňujeme fanoušky, že při příchodu na Západní tribunu je nutné obejít areál kluziště.

Tak v neděli v ADAX INVEST Areně!

další články

VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se Janetzký
A-tým
22.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se...

J i h l a v a - Na první gól v nové sezóně čekali Zbrojováci jen čtyři minuty. Rychleji to svedl...
VIDEO: Trenér Hynek po utkání v Jihlavě
A-tým
22.07.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Hynek po utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Trenér Hynek si po utkání v Jihlavě mohl oddechnout. Jeho premiéra na lavičce...
Skvělý úvod, Zbrojovka veze výhru z Jihlavy
A-tým
22.07.2024 | Daniel Kinc. FOTO: Zuzana Javůrková

Skvělý úvod, Zbrojovka veze výhru z Jihlavy

B r n o - Zbrojovka vstoupila do nového ročníku Chance Národní ligy vítězně. V televizní dohrávce...