PREVIEW: Dalším soupeřem je rezerva Sparty!

PREVIEW: Dalším soupeřem je rezerva Sparty!

B r n o - Šestým soupeřem Zbrojovky ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE je Sparta B. Hraje se v pátek 18 srpna od 17.45 v epet ARENĚ na Letné. Duel přenáší ČT sport.

Vstupenky do sektoru hostů (cena 200 korun, od pátečního poledne 300 korun) můžete pořídit v předprodeji (odkaz zde).

Pražský tým vstoupil do sezóny domácí prohrou s Duklou, poté podlehl v Táboře. Z následných tří duelů ale Sparťané vytěžili pět bodů, což jim v tabulce zajišťuje desátou pozici. Z osmi vstřelených branek jich má pět na svědomí útočník Tomáš Schánělec.

"Soupeři v podobě ligových rezerv bývají poměrně nečitelní, co se týče sestavy. Ale známe přednosti mladých hráčů, kteří zatím naskočili do doposud odehraných zápasů. Také herní styl má tým zažitý. Pro nás je primárním cílem nadále zlepšovat naše výkony, předvést dobrý fotbal a dál umazávat bodovou ztrátu, kterou jsme v úvodu soutěže nabrali. Věřím, že navzdory pátečnímu termínu, který pro výjezd není nejvhodnější, si cestu na stadion najdou i naši fanoušci a podpoří nás, " řekl před utkáním asistent Josef Mucha.

Trenéři mají před utkáním rozšířenou možnost výběru - kádr rozšířil zkušený Kamso Mara. "Trénuje s námi, předpokládáme, že minimálně do části utkání by mohl naskočit," uvedl Mucha. V minulém utkání chyběl ze zdravotních důvodů Nový, v jeho průběhu se zranil Koželuh. "U těchto hráčů je start nejistý," doplnil Mucha.

V aktuálním kádru Sparty B nenajdeme hráče s brněnskou minulostí, do čtyř duelů ovšem naskočil exbrněnský Michal Ševčík. Naopak za rezervu Sparty v minulosti odehráli nějaké zápasy Josef Divíšek, Martin Toml či Martin Nový. Poslední jmenovaný dokonce v přípravném utkání v únoru 2014 hrál i proti Zbrojovce.

V soutěžních duelech se Zbrojovka s rezervou letenského týmu utkala osmkrát. V letech 1967 až 1971 čtyřikrát, dvakrát pak v sezónách 2011/12 a 2021/22. Celková bilance je mírně příznivá pro Zbrojovku, poslední duel (na jaře 2022) ovšem ovládlo díky Rynešově gólu béčko Sparty.

Vzájemná bilance: 8 zápasů (2 – 3 – 3), skóre 7:10.

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Ľudovít Mikloš (3 branky).

Prošli oběma kluby: Michal Ševčík - Martin Nový, Josef Divíšek, Martin Toml.

Poslední vzájemný zápas: 17. 4. 2022, Sparta B - Zbrojovka 1:0. Branka: Ryneš.

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. března
Ostatní
04.03.2024 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. března

B r n o - Fotbalové jaro nabírá tempo. Po áčku a dorostu se do ligových bojů v tomto týdnu pustí...
U17: Také
Mládež
02.03.2024 | Martin Lísal

U17: Také "sedmnáctka" vítězně

B r n o - Také dorostenci kategorie U17 vstoupili do jarní části vítězně. Na výhru se ale oproti...
VIDEO: Je to zklamání, hodnotí remízu Koželuh
A-tým
02.03.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Je to zklamání, hodnotí remízu Koželuh

P r a h a - V poháru se trefil už na podzim, dnes se obránce Josef Koželuh dočkal premiérového...