PREVIEW: Dalším soupeřem je Jablonec!

PREVIEW: Dalším soupeřem je Jablonec!

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky vyhlížejí poslední zápas před reprezentační pauzou. Do Brna přijede Jablonec, hraje se v neděli 19. března od 15 hodin před kamerami O2 TV.

Jablonec chytil v posledních zápasech slušnou formu - z pěti duelů bral tři výhry a jednu remízu, prohrál pouze na Spartě. V tabulce se tak Severočeši vyšplhali na desátou příčku, na Brno aktuálně ztrácejí bod (mají ovšem k dobru odložený zápas se Slováckem). "Soupeř je v dobrém rozpoložení, sbírá body a stoupá tabulkou. Prezentují se zajímavým systémem, je to pro nás výzva. Těšíme se a věříme, že poslední zápas před reprezentační pauzou dokážeme zvládnout," řekl před utkáním asistent Jozef Dojčan.

Realizační tým skládá sestavu pro zápas stále bez tria marodů Souček, Endl, Fousek. K dispozici už bude stoper Jakub Šural, který si odpykal trest za žluté karty. "Hrajeme doma a chceme předvést dobrý výkon s dobrým výsledkem. Dobře víme, kolik bodů máme a kolik bychom jich ještě potřebovali," doplnil Dojčan.

Bilance ve vzájemných zápasech je aktuálně na straně Jablonce, který opanoval také poslední střetnutí - na podzim zvítězil doma 3:1. Zbrojovka se z výhry naposledy radovala na podzim 2020, kdy zvítězila v Jablonci 1:0. Doma se ze tří bodů radovala v dubnu 2017, poté dvakrát podlehla. Pro úplnost ještě musíme zmínit čtyři duely, které oba soupeři sehráli v letech 1974 až 1976 (dva vyhrál Jablonec, jeden Brno a jeden skončil remízou).

Na obou stranách hřiště najdeme borce, kteří dobře znají prostředí soupeře. V Jablonci dlouho chytal gólman Hrubý, sezónu v Brně naopak strávil Miloš Kratochvíl. A hrával tu také současný trenér Jablonce David Horejš.

Vzájemná bilance: 49 zápasů (18 – 6 – 25), skóre 49:67.

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Milan Pacanda (6 branek).

Prošli oběma kluby: Vlastimil Hrubý - Miloš Kratochvíl, David Horejš (trenér).

Poslední vzájemný zápas: 2.10.2022, Jablonec - Zbrojovka 3:1. Branky: Chramosta 2, Jovović - Řezníček.


Jak na utkání


Vstupenky lze zakoupit z pohodlí domova v systému Zbroják ID: (pro nákup vstupenek klikněte sem). Není je zapotřebí tisknout - pro vstup na stadion postačí mít vstupenku v telefonu.

Fanoušci, kteří nejsou v systému registrováni, mohou lístky zakoupit zde (pro nákup klikněte sem). Také v tomto případě lístky nemusíte tisknout a ve všech případech je můžete zakoupit bez jakéhokoliv čekání klidně pět minut po výkopu!

Nadcházející kola patří v rámci akce VÍKEND OTCŮ rodinám, na severní tribuně proto při nedělním utkání najdete dětský sektor se skákacím hradem. Zbrojovka také nabízí výhodný vstup pro děti z jihomoravských fotbalových klubů.

Tak v neděli v ADAX INVEST Areně!

další články

Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu
Ostatní
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Milan Kříž

Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu

B r n o - V pondělí 20. května proběhl na brněnském stadionu svátek dívčího fotbalu v Brně....
ROZHOVOR Z PROGRAMU: Oldřich Pragr
B-tým
22.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Oldřich Pragr

B r n o - Součástí posledního zápasového programu této sezóny byl i rozhovor s dvacetiletým...
SOUHRN: Zbrojováci na hostování
Ostatní
21.05.2024 | Martin Lísal

SOUHRN: Zbrojováci na hostování

B r n o - Na sklonku uplynulého týdne se v akci opět objevili i hráči Zbrojovky na hostování. Na...