PREVIEW: Dalším soupeřem Zbrojovky budou v sobotu Pardubice

PREVIEW: Dalším soupeřem Zbrojovky budou v sobotu Pardubice

B r n o - Zbrojovka se podruhé v krátkém sledu vydá do Prahy, na hřišti v Ďolíčku se utká v souboji nováčků s Pardubicemi. Hraje se v sobotu 12. prosince v 16 hodin před kamerami O2 TV.

Na stadionu Bohemky nalezli Pardubičtí příjemný azyl, alespoň dle výsledků soudě. Třikrát tu zvítězili a dvakrát remizovali, přičemž o dva body obrali i mistrovskou Slavii. Jeden bod tu navíc Východočeši vyválčili i proti domácím Klokanům.

Vše dohromady to dává patnáct bodů a osmou příčku v tabulce. "Pardubice mají konsolidované a nesmírně pracovité mužstvo. Jsou dlouho pospolu, mužstvo se příliš nemění a v lize zatím předvádějí solidní výkony. Pohled na jejich výsledky jasně ukazuje, jak těžký a nepříjemný zápas nás čeká," je si vědom síly soupeře i trenér Machálek.

Pardubicím na výhru často stačí jediný zásah, celkem se trefili jedenáctkrát a v Ďolíčku ještě nevyšli ani jednou střelecky naprázdno. Tři branky mají na kontě Tischler a Huf, který skóroval v posledních třech duelech Pardubic v řadě. "Pro nás je to jako na kolovrátku, zase jedeme ven napravit domácí zaváhání. Podařit se to může jen v případě, že to utkání vložíme maximum svých sil, zejména psychických. Jen tak zápas zvládneme," ví Machálek, jehož svěřenci se zase prosadili letos pokaždé na hřištích soupeře a po koronapauze tu ve dvou zápasech získali čtyři body.

Trenér avizoval již po utkání s Českými Budějovicemi (1:3) změny v sestavě. "Ještě nás čeká jeden trénink, varianty v hlavě máme. Vrací se nám Adam Fousek, zdravotně mimo tak aktuálně jsou Lukáš Kryštůfek a Rudolf Reiter, který teprve začíná s individuálním tréninkem," doplnil kouč. Chybět bude pro čtyři žluté karty také Peter Štepanovský.

Vzájemná bilance ze soutěžních zápasů vyznívá pro Zbrojovku, která ve druhé lize dvakrát zvítězila a dvakrát remizovala. Poslední zápas je přes rok starý, v loňském listopadu završili Brňané podzim výhrou na hřišti soupeře 2:1. Dvakrát se tehdy trefil Kuba Přichystal. V nejvyšší soutěži se oba týmy střetly v dávné minulosti. Vůbec poprvé se tak stalo v sezóně 1937/38, v níž židenický SK zvítězil 4:1 venku, v odvetě branka nepadla. Při pardubické účastí v nejvyšší soutěži v roce 1968 hrála Zbrojovka druhou ligu.

Vzájemná bilance v soutěžních zápasech: 4 zápasy (2 – 2 – 0), skóre 7:4

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Daniel Kovář - Jakub Přichystal (2 branky).

Prošli oběma kluby: Adam Fousek.

Poslední vzájemný zápas: 23.11.2019, Pardubice - Zbrojovka 1:2. Branky: Zifčák - Přichystal 2.

další články

U12: Třetí místo na turnaji v Ostravě
Mládež
23.06.2021 | Martin Lísal

U12: Třetí místo na turnaji v Ostravě

O s t r a v a - Po úspěšném minulém víkendu se Zbrojováci kategorie U12 vydali na další turnaj,...
Brankář Šustr přestupuje do Vyškova
A-tým
23.06.2021 | Martin Lísal

Brankář Šustr přestupuje do Vyškova

B r n o - Brankář Martin Šustr odchází po roce a půl ze Zbrojovky a přestupuje do Vyškova. Transfer...
ZBROJOVKA TV: Pavel Zavadil na prvním tréninku
A-tým
22.06.2021 | Martin Lísal

ZBROJOVKA TV: Pavel Zavadil na prvním tréninku

B r n o - Ke Zbrojovákům se dnes připojil i Pavel Zavadil, který absolvoval první tréninkové...