PREVIEW: Dalším soupeřem Jihlava!

PREVIEW: Dalším soupeřem Jihlava!

B r n o - První reprezentační pauza už je pryč, Zbrojovka vyhlíží další zápas. V pátek 15. září se představí v Jihlavě, hraje se od 17 hodin před kamerami ČT Sport.

Jihlavští fotbalisté rozjeli soutěž výtečně, první tři zápasy vyhráli a hořkost porážky okusili až v šestém kole. Od té doby sice brali jen bod za remízu s Chrudimí, ale v tabulce se nacházejí na solidní šesté pozici s tříbodovou ztrátou na první příčku.

„Jihlava do sezóny vstoupila dobře, byť poslední zápasy jim nevyšly podle představ. Ale při remíze s Chrudimí 3:3 mohli dát branek dvakrát tolik, zejména do ofenzivy mají mužstvo opravdu zajímavě složené. Mladí, běhaví hráči, doplněné o borce ze zahraničí. Pro nás zůstává nicméně cíl stejný, jako před každým duelem. Chceme uspět," řekl před duelem asistent Josef Mucha, který v minulosti v Jihlavě působil. „Vyšlo to tak, že na startu sezóny hrajeme postupně v Olomouci, v Prostějově a v Jihlavě, kde jsem trénoval. Pár lidí tu ještě znám, samozřejmě i někteří kluci z aktuálního kádru zde hráli, ti by mohli mít o speciální motivaci postaráno."

Realizačnímu týmu už se postupně hlásí navrátilci z reprezentačních srazů, v plném tréninku jsou navíc i dvě posily - Alijagić a Hellebrand. „Možností, jak poskládat sestavu, je s nimi zase o něco víc. David Jambor se vrátil v úterý, kluci z osmnáctky dnes. Zítra se připojí Lukáš Endl, na Islandu nenastoupil, ale absolvoval náročnou cestu. Ze zdravotních důvodů nám nadále chybí Martin Nový," doplnil Mucha.

Ve vzájemných zápasech se v součtu první a druhé ligy daří o fous lépe Jihlavě. V předminulém ročníku se nicméně dvakrát radovala Zbrojovka po výhrách 4:0 a 3:0.

Jihlavské prostředí dobře zná trojice hráčů - Martin Nový, Kamso Mara a Tomáš Smejkal, působili zde také trenéři Luděk Klusáček a již zmíněný Josef Mucha. Naopak zkušenosti ze Zbrojovky má nejzkušenější hráč Jihlavy Matúš Lacko.

Vzájemná bilance: 22 zápasů (10 – 4 – 8), skóre 30:36.

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Michal Škoda (6 branek).

Prošli oběma kluby: Matúš Lacko - Martin Nový, Tomáš Smejkal, Kamso Mara, Luděk Klusáček (trenér), Josef Mucha (trenér).

Poslední vzájemný zápas: 11. 3. 2022, Jihlava - Zbrojovka 0:3. Branky: Blecha, Lacko vlastní, Řezníček.

další články

Zbrojováci zahájili dvoutýdenní tréninkový blok
A-tým
27.11.2023 | Martin Lísal

Zbrojováci zahájili dvoutýdenní tréninkový blok

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky se po reprezentační pauze sešli k dvoutýdennímu tréninkovému bloku....
Béčko podlehlo v přípravě rezervě Baníku
B-tým
25.11.2023 | Martin Lísal

Béčko podlehlo v přípravě rezervě Baníku

B r n o - Také brněnský B tým má na sklonku roku v plánu i dva přípravné zápasy. V tom prvním...
BLACK FRIDAY - víkendové slevy ve Fanshopu!
Ostatní
24.11.2023 | Martin Lísal

BLACK FRIDAY - víkendové slevy ve Fanshopu!

B r n o - Sháníte už vánoční dárky? Máme pro vás tip, jak je pořídit výhodně! Ve zbrojováckém...