PREVIEW: Béčko se popere o další body v Polné

PREVIEW: Béčko se popere o další body v Polné

B r n o - Fotbalisté "béčka" zakončí anglický týden na Vysočině, konkrétně zápasem v Polné. Na hřišti dvanáctého týmu tabulky se utkají o další body v neděli od 15:30.

V pětitisícovém městě na Vysočině se fotbal organizovaně hraje od roku 1927. Od roku 2011 válčí místní Slavoj, v jehož dresu začínali s fotbalem kupříkladu Jan Štohanzl či Jiří Klíma, v divizní soutěži. Doposud nejlepším umístěním byla sedmá příčka, několikrát klub skončil osmý - naposledy v loňském ročníku.

V letošní sezóně se zatím Polné povedlo nastřádat čtyři body. Po třech prohrách dokázala zvítězit v Břeclavi a remizovat doma s Bystřicí, zatím poslední duel ale opět přinesl prohru. Konkrétně 1:5 na hřišti Havlíčkova Brodu. Slavoji nevyšel ani MOL Cup - zatímco v loňském ročníku se prokousal až k bitvě proti Spartě, letos vypadl už v předkole se Starou Říší.

Nejlepším střelcem týmu je prozatím Marek Šerý, zařídil tři góly z osmi týmových. Na soupisce je jedním z hráčů, kteří se v minulosti objevili v nedaleké Jihlavě (konkrétně Šerý působil převážně v béčku, při třech prvoligových duelech Jihlavy usedl na lavičce). Koučem je Michal Lovětínský, další někdejší hráč a později trenér Jihlavy. Jako hráč byl u posledního vzájemného duelu obou klubů - 2. kola Ondrášovka Cupu v sezóně 2011/12, kdy Zbrojovka vyhrála v Polné 4:0.

Brňané jsou zatím venku stoprocentní, vyhráli všechny tři zápasy. V tabulce jsou se dvanácti body čtvrtí.

další články

V sobotu se představíme v Jihlavě
A-tým
07.08.2020 | Martin Lísal

V sobotu se představíme v Jihlavě

B r n o - Náročný týden plný dřiny zakončí Brňané třetím přípravným utkáním, v sobotu od 11 hodin...
Béčko čeká první soutěžní zápas na hřišti Břeclavi
B-tým
07.08.2020 | Martin Lísal

Béčko čeká první soutěžní zápas na hřišti Břeclavi

B r n o - Fotbalisté brněnské rezervy se jako první náš tým pustí do soutěžních bojů. V sobotu je v...
Ostatní
07.08.2020 | Martin Lísal

"Kotel" se přesunuje do sektoru M

B r n o – Zástupci klubu včera v podvečerních hodinách absolvovali finální schůzku s představiteli...