PODPIS: Foster Gyamfi už je hráčem Zbrojovky

PODPIS: Foster Gyamfi už je hráčem Zbrojovky

B r n o - Potvrzeno. Foster Gyamfi už je definitivně součástí Zbrojovky, devatenáctiletý ghanský obránce přichází z dánského Esbjergu na hostování do konce sezóny s opcí na přestup.

Gyamfi dnes v Brně podepsal kontrakt, v klubu bude oblékat dres s číslem 3."Brno je úžasné město s bohatou fotbalovou kulturou. A je skvělé, že toho teď mohu být součástí. Věřím, že dokážu klubu k pomoci k výhrám a úspěšné sezóně," řekl po podpisu. "Zatím bydlím na hotelu nedaleko stadionu, ale město už jsem stihl trochu poznat."

Foster už je totiž v Brně nějakou dobu, naskočil do dvou přípravných duelů po skončení podzimu a v lednu pak zasáhl do všech zápasů Tipsport ligy. Nastupuje na pozici stopera či levého beka. "Je výhodou, že jsem všestranný a mohu nastupovat na obou postech. Užívám si, když můžu ze středu řídit obranu, to je mi o něco bližší, ale nastupuji zkrátka tam, kde je to potřeba," přiblížil.

Snem ghanského fotbalisty je rozšířit řady fotbalistů své země, kteří v naší první lize nastupovali. "Můžu zmínit třeba Benjamina Tetteha, který zde hrával. Jinak je mým velkým vzorem David Alaba, na kterém jsem vyrůstal a vždy ho sledoval. A samozřejmě bych chtěl hrát za ghanský národní tým, jehož jsem velkým fanouškem," prozradil.

Tak ať se ti v Brně líbí, Fostere!

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 22. do 28. dubna
Ostatní
22.04.2024 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 22. do 28. dubna

B r n o - Během posledního dubnového víkendu se "áčko", rezerva i dorostenecké týmy představí na...
U12: Zbrojovka zdolala Zlín
Mládež
21.04.2024 | Martin Lísal

U12: Zbrojovka zdolala Zlín

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U12) přivítali o víkendu v Horních Heršpicích mužstvo Zlína. V...
U13: Zbrojovka remizovala se Zlínem
Mládež
21.04.2024 | Martin Lísal

U13: Zbrojovka remizovala se Zlínem

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U13) hostili v utkání finálové nadstavby. Z převahy a řady šancí...