Ondřej Vintr: Jsem rád za každou minutu na hřišti

Ondřej Vintr: Jsem rád za každou minutu na hřišti

B r n o - Zbrojovák Ondřej Vintr strávil v utkání s Hradcem Králové na hřišti jen čtvrthodinu, přesto se stal jednou z klíčových postav. Jeho parádní akce totiž předcházela druhé brance Petera Štepanovského sedm minut před koncem.

Ondra vystřídal v 77. minutě zraněného Šumberu. V inkriminovaný okamžik převzal míč od Bariše, obelstil obránce a vzápětí poslal parádní míč na zadní tyč, kde jej do sítě doklepl pohotový Štepanovský. "Od začátku jsem věděl, že budu chtít nahrávat. V týdnu jsme to trénovali a jsem rád, že to vyšlo i v utkání. Štepa je zkušený a věděl, kde má být, v tom je silný," nabízel svůj pohled na gólovou akci.

Výsledné vítězství posunulo Zbrojovku na třetí pozici v tabulce. "Soustředíme se na jeden zápas po druhém, ale situaci v tabulce samozřejmě sledujeme taky. Dostali jsme se teď do situace, kdy se můžeme spoléhat jen na sebe. A když nezaváháme, dostaneme se tam, kde všichni chceme být, tedy do baráže."

Pro Ondru byl jeho úterní počin druhým zápisem do statistik. "Ale proti Žižkovu to nebyla úplně čistá asistence, gólman vyrazil míč po mé akci a Michal Škoda jej dorazil do sítě. Jsem rád za každou minutu na hřišti a vždy tam jdu s tím, že bych měl pomoci hlavně do ofenzívy, zkusit dát gól nebo nahrát. I v úterý jsem si říkal, že dneska by to mohlo vyjít, naštěstí se to splnilo a zvítězili jsme."

Povedenou nahrávkou si Vintr vysloužil i menší vtípek na sociálních sítích - svou fotku s nápisem Vintr Is Coming, odkazující na populární seriál a román Hra o trůny (respektive Píseň ledu a ohně). "Seriál znám, pár dílů jsem viděl, ale ne všechny. Pobavilo mě to, už předtím to párkrát zaznělo v kabině," řekl se smíchem.

Teď už Vintr se svými spoluhráči vyhlíží Vítkovice. Část týmu má větší či menší zdravotní problémy, to se ale hráče s číslem 22 netýká. "Hrál jsem jen chvilku, takže nijak pokopaný nejsem, cítím se dobře a připraven. Cíl máme jasný, chceme uspět a je jedno, v jaké sestavě to bude. To necháme na trenérovi."

Kromě Zbrojovky stíhá Ondra sledovat i Vyškov, kde na podzim hostoval a kde aktuálně sází góly jeho dvojče Marek. "Dnes se na ně chystám do Kroměříže. Hrají docela dobře, jsou pořád ve hře o postup, Kroměříž také. V klubu pořád znám hodně lidí, nejen bráchu, jsme ve spojení," prozradil."

další články

VIDEO: Vrtulníkem na utkání s Duklou!
A-tým
02.06.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Vrtulníkem na utkání s Duklou!

B r n o - Maturitní zkouška na Kladně končí ve tři, zápas s Duklou začíná v sedm, v cestě stojí D1....
Na Tribuně Štatl můžete sledovat i duel ve Vítkovicích!
A-tým
02.06.2020 | Martin Lísal

Na Tribuně Štatl můžete sledovat i duel ve...

B r n o - Třetí zápas po obnovení soutěže, třetí díl Tribuny Štatl! Také ve čtvrtek můžete v...
VIDEO: Remízu s ohledem na průběh utkání musíme vzít, uvědomuje si Šustr
A-tým
02.06.2020 | Daniel Kinc, Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas.

VIDEO: Remízu s ohledem na průběh utkání musíme vzít,...

B r n o - Po dlouhé pauze Zbrojovka představila v domácím prostředí. Šlágr kola s pražskou Duklou...