Ondrášovka Cup - Zbrojovka obsadila celkovou druhou příčku!

Ondrášovka Cup - Zbrojovka obsadila celkovou druhou příčku!

B r n o - Osmý ročník prestižního turnaje mládežnických týmů Ondrášovka Cup se letos odehrál v rekordním čase na přelomu června a července. A fotbalistům Zbrojovky se šestice turnajů pro kategorie U8 až U13 parádně vydařila - obsadili v nich celkovou druhou příčku!

Absolutním vítězem se stala pražská Sparta, třetí skončilo Slovácko.

Boje o pohár za účasti více než osmi stovek týmů a 16 tisíc hráčů a hráček začaly už loni v srpnu 58 turnaji v předkole, na něž navázalo druhé předkolo s dalšími 75 turnaji. Na podzim Ondrášovka Cup pokračoval 48 kvalifikacemi a vše vyvrcholilo letos na jaře 6 finálovými turnaji, hranými vinou koronavirové krize krátce za sebou.

Výběr U9 skončil krůček pod vrcholem druhý za pražskou Spartou. "Kluci okázali, že pokud věří ve vlastní schopnosti, mají odvahu, hrají jako tým a bojují srdcem za Zbrojovku, mohou porazit každého. Máme velikou radost za kluky, co dokázali na hřišti, jakou utvořili partu a jak obstáli v té největší konkurenci," hodnotili turnaj na sklonku června trenéři Fojt, Klaška a Červinková.

Výběr U10 obsadil čtvrtou pozici. "Ve Zlaté skupině byly všechny zápasy velmi vyrovnané, o vítězi rozhodovaly maličkosti. V posledních dvou utkáních už byl na naší hře patrný úbytek sil, což nás stálo i umístění na stupních vítězů. I tak je konečné čtvrté místo velkým úspěchem a pro kluky motivací do další sezóny," komentoval to trenér Tomáš Němčanský.

Také tým U8 skončil těsně pod medailemi čtvrtý, Adam Belej byl navíc zvolen nejlepším hráčem turnaje. A stejné umístění vybojoval na závěr i výběr U11. Dohromady tedy parádní druhá příčka!

"Klukům patří obrovský dík za příkladnou reprezentaci Zbrojovky a města Brna. Bojovali jako tým ve všech kategoriích a celkově tak dosáhli nejlepšího výsledku v novodobé historii klubu. V kategorii přípravek neklademe při výchově hráčů největší důraz na výsledky, i tak jsou ovšem důležitým hodnotícím ukazatelem a důkazem, že jsme na dobré cestě. Při hře jsme se drželi našich herních principů, které rozvíjejí hráče jako jednotlivce, ponechávají na nich rozhodovací proces a podporují jejich herní odvahu," řekl k úspěšné reprezentaci šéftrenér přípravek Vladimír Chaloupka.

další články

Návrat ozdobil gólem. Cítil jsem se skvěle, hlásí Pernica
A-tým
16.01.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Návrat ozdobil gólem. Cítil jsem se skvěle, hlásí...

M l a d á B o l e s l a v - Že umí dát z pozice stopera gól, to Luděk Pernica dokázal už...
VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi
A-tým
16.01.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi

M l a d á B o l e s l a v – Zbrojováci vstoupili do jarních bojů remízou na hřišti Mladé...
Záchranářský souboj bez vítěze, Zbrojovka remizovala v Mladé Boleslavi
A-tým
16.01.2021 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Záchranářský souboj bez vítěze, Zbrojovka remizovala v...

B R N O - První duel po krátké zimní pauze vyslal Zbrojovku do Čech, kde se v rámci patnáctého kola...