Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu

Ohlédnutí za zápasy Zbrojovaček proti Rapidu

B r n o - V pondělí 20. května proběhl na brněnském stadionu svátek dívčího fotbalu v Brně. Zbrojovačky zde v sérii přátelských zápasů hostily soupeřky z Rapidu Vídeň.

Pondělní odpoledne přilákalo na stadion zhruba dvě stovky návštěvníků, v hledišti pochopitelně nescházeli ani příznivci hostujícího týmu z rakouské metropole.

Nejprve probíhaly na hrací ploše paralelně zápasy mladších fotbalistek. Pomyslným vrcholem programu pak byl zápas týmů WU15, který měl výkop v 15 hodin. Hrálo se už klasicky na velkém hřišti, z výhry se nakonec radoval hostující tým. Mladší žákyně se předtím rozešly smírně (3:3), přičemž výsledek je o to cennější, že za Rapid nastoupilo i několik chlapců.

"Bylo to fyzicky velmi náročné utkání. Holky z Rapidu byly sehrané, navíc i fyzicky starší, což se v první půli projevilo. My už skládáme tým mladších dorostenek pro příští sezónu a většina hráček měla v týmu Zbrojovky premiéru. Druhý poločas už byl brankově v naší režii, holky zlepšily organizaci hry. Celkově hodnotím zápas kladně. Ukázal nám, na jakých nedostatcích musíme zapracovat," komentoval utkání trenér Vladimír Klaška. Ten tak byl vůbec posledním trenérem, který vedl své mužstvo z brněnské střídačky v ADAX INVEST Areně - trávník od úterý prochází generální rekonstrukcí.

"Celá akce dopadla podle našich očekávání. Zápasy byly vyrovnané, my jsme o něco víc dominovali v nejmladší kategorii, Rapid naopak v té nejstarší. Kladné ohlasy máme i od rodičů a hráček, které jsme oslovili, aby si přišly zahrát z jiných klubů. Celkem se na hřišti objevilo kolem 120 hráček ve třech kategoriích, což je podle mého velmi pěkné číslo," hodnotila povedenou akci šéftrenérka Eliška Houšťová.

Na "dvojce" pak s protivníky z Vídně změřili síly mladší žáci Zbrojovky (U13). Duel skončil remízou 1:1, jediný gól vsítil syn trenéra žákyň Klaška mladší. "V úvodní části utkání měl navrch soupeř, který šel v první půli do vedení. Druhá půle byla z naší strany lepší, tlačili jsme se za vyrovnáním a to se nám po hezké kombinaci podařilo. Soupeře už jsme do šancí nepustili a v kvalitním a fyzicky náročném utkání jsme se rozešli smírně," hodnotil utkání trenér Jiří Lejska.

A bude se podobná akce v budoucnu opakovat? "Ještě před odjezdem holek z Rapidu jsme dostali nabídku na odvetu u nich ve Vídni. Zároveň už máme v hlavě myšlenku na podobnou akci i s jiným soupeřem. Pokračování bychom se určitě nebránili," doplnila Houšťová.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Zbrojováci zahajují přípravu i s pěticí nových tváří
A-tým
17.06.2024 | Martin Lísal

Zbrojováci zahajují přípravu i s pěticí nových tváří

B r n o – Zbrojovákům dnes odstartovala příprava na novou sezónu. Trenér Jaroslav Hynek přivítal...
Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...