OHLASY: První gól byl hodně zbytečný, mrzelo Hrabinu

OHLASY: První gól byl hodně zbytečný, mrzelo Hrabinu

L i b e r e c – Obránce Matěj Hrabina se po nemoci a jednozápasové pauze vrátil do sestavy Zbrojovky. Na hřišti v Liberci načal druhou stovku ligových zápasů, duel ale pro hostující tým nedopadl dobře.

„Utkání se hodnotí těžko. Výsledek je, jaký je. Nevstoupili jsme do toho špatně, bohužel průběh hodně ovlivnil první gól, který Liberci dodal potřebnou energii a nám trochu vzal vítr z plachet. Začali jsme plašit, otevřela se nám vzadu okna a soupeř toho dokázal využít,“ hodnotil Matěj zápas na tiskové konferenci.

Zmíněná úvodní trefa padla ve 23. minutě. „Zbytečný gól, který zápas popostrčil směrem k soupeři. Byl z kategorie těch, které bychom určitě neměli dostávat. Ale ukazovat prstem, kdo za co mohl, se nehodí. Hrajeme jako tým, góly dostáváme jako tým.“

Jaký měl průběh první půle ohlas v poločasové pauze? „Něco jsme si řekli, ale to asi zůstane v šatně. Nikdo to samozřejmě nemohl hodnotit pozitivně, ale měli jsme před sebou druhý poločas, chtěli jsme to dohrát se ctí. Takže nejdřív bouřka a pak jsme se soustředili na druhou půli,“ prozradil Hrabina.

Ten je součástí defenzivních řad, které ovšem v posledních týdnech sužuje nebývalá marodka. V Liberci nebyli k dispozici tři krajní beci, dva stopeři a jeden defenzivní záložník. „Nikdy to není příjemné, trenérovi se zužují možnosti. Ale my jsme se připravovali na jakékoliv jiné utkání, chtěli jsme odvézt body. I minule proti Pardubicím jsme měli dost absencí,“ připomněl devětadvacetiletý zadák duel, ve kterém shodou okolností také pro nemoc chyběl.

Předtím s Hradcem zkompletoval zkompletoval stovku prvoligových startů, v Liberci tedy načal druhou. "Zaregistroval jsem to, jsem za to rád a doufám, že budu přidávat i další starty, hlavně ať jsou vítězné."

Před Zbrojováky je nyní anglický týden a dva poslední zápasy základní části. „Víme, jak si týmy v tabulce stojí před námi i za námi. Musíme v posledních kolech získat co nejvíc bodů a uvidíme, na co to bude stačit. Nemůžeme se dívat extra dopředu, musíme nejdřív sbírat body a sami a potom se můžeme dívat na týmy kolem nás,“ uzavřel Hrabina.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 2. do 8. října
Ostatní
02.10.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 2. do 8. října

B r n o - Jaký je program týmů Zbrojovky v aktuálním týdnu? Áčko před pauzou hostí Příbram, béčko...
Také na Příbram s výhodnými vstupenkami pro permanentkáře!
Ostatní
02.10.2023 | Klub

Také na Příbram s výhodnými vstupenkami pro...

B r n o – Také pro páteční zápas s Příbramí jsme permanentkářům jako dárek nachystali zvýhodněnou...
U16: Zbrojovka podlehla Jihlavě
Mládež
01.10.2023 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka podlehla Jihlavě

T i š n o v - Dorostenci Zbrojovky (U16) podlehli na domácím hřišti v Tišnově Jihlavě 1:2. Po první...