OHLASY: Jozef Dojčan po utkání se Slovanem

OHLASY: Jozef Dojčan po utkání se Slovanem

S e n i c a - Už se zdálo, že přípravný zápas Zbrojovky se Slovanem dospěje (jako v létě) k remíze, domácí celek ale nakonec osm minut před koncem urval výhru. Jak zápas hodnotil asistent Jožka Dojčan?

„Mrzí nás, že jsme prohráli, výkon nebyl tak špatný. Jsme především rádi, že zápas oboustranně splnil účel, protože hrát proti takto kvalitním hráčům se nám osvědčilo už v létě. Zbrojovka a Slovan mají dobré vztahy na bázi klubů, fanoušků i nás trenérů, proto jsme toho využili a měření sil zopakovali,“ řekl po utkání.

V něm Zbrojovka vedla, soupeř ale skóre otočil. „Ze začátku byl Slovan lepší, potom jsme se probrali a výsledkem byl vedoucí gól. Měli jsme i další možnosti, ale po ztrátě ve středu pole a následném řetězci chyb jsme inkasovali. Soupeř prostřídal, my jsme do druhé půle šli s jednou vynucenou změnou, Pepa Divíšek hlásil zdravotní potíže. Vstřelili jsme podle nás regulérní gól, ofsajd to dle našich záběrů nebyl. Ale bereme to sportovně, soupeř zase mohl v první půli zahrávat penaltu. Nakonec jsme inkasovali hloupý gól po rohu, což nás mrzí,“ zopakoval Dojčan.

Hrálo se na trávě, letos v zimě podruhé. „V tomto týdnu jsme na trávě poprvé trénovali, i z tohoto ohledu výkon považuji za slušný. V následujícím týdnu bychom na trávě rádi zůstali, ale uvidíme, jaké budou podmínky, budeme to řešit operativně. Tréninkový mikrocyklus už bude samozřejmě směřovat k utkání v Mladé Boleslavi,“ zmínil Dojčan soutěžní premiéru.

Do utkání nezasáhli někteří hráči, Souček s Endlem k němu dokonce vůbec neodcestovali. „Na první zápas mají karetní tresty, proto ani nejeli, měli individuální trénink. Měli jsme v hlavách variantu, že bychom prostřídali masivněji, ale nakonec jsme se rozhodli zvolit tento model. Vystřídali jsme jen část ofenzivních hráčů a zbytek týmu jsme chtěli vidět v celozápasové zátěži. Nakonec jsme to vyhodnotili tak, že nevidíme prostor pro další změny,“ vysvětlil Dojčan, proč někteří hráči do utkání z lavičky nezasáhli.

další články

Zbrojováci zahajují přípravu i s pěticí nových tváří
A-tým
17.06.2024 | Martin Lísal

Zbrojováci zahajují přípravu i s pěticí nových tváří

B r n o – Zbrojovákům dnes odstartovala příprava na novou sezónu. Trenér Jaroslav Hynek přivítal...
Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...