OHLASY: Jozef Dojčan po utkání s Austrií

OHLASY: Jozef Dojčan po utkání s Austrií

V í d e ň – Tohle rozhodně nebyl tuctový zimní zápas. Fotbalisté Zbrojovky porazili v úvodním přípravném duelu Austrii Vídeň 4:3, přičemž už po dvaceti minutách prohrávali o tři branky. Obrat si pochvaloval i asistent Jožka Dojčan, který zároveň neopomenul zmínit varování v podobě nepovedeného úvodu.

„V úvodu jsme se neuměli vypořádat se třemi faktory – terénem, silným větrem a především s kvalitou soupeře. Ten nás prvních dvacet minut přehrával, byl lepší, agresivnější, gólovější. Určitým způsobem jsme tomu napomohli i my, ale domácí vedli zaslouženě a vypadalo to hrozivě. Klobouk dolů před hráči, že nesložili zbraně, rychle jsme se vrátili do hry gólem a pak i zlepšeným výkonem a větším důrazem, který nám v úvodu chyběl,“ hodnotil Dojčan první půli, v jejímž závěru snížil Hladík na 2:3.

„Měli jsme v plánu vidět dvě party, do druhé půle tedy šla ta druhá. Vítr hrál tentokrát s námi a duel jsme dokázali otočit. Z hlediska celkového výkonu, nasazení a agresivity asi zaslouženě, když se prosadili Neči s Blechičem. S výsledkem tak můžeme být spokojení, ale úvodních dvacet minut nám zdvihlo varovný prst, rozhodně máme na čem pracovat.“

Rozhodující moment duelu se urodil po malé domů, kterou gólman domácích lapil do rukavic. Podobné situace k vidění často nejsou, Zbrojováci ovšem nepřímý kop sehráli ukázkově. „Natrénovat se to moc nedá, kluci to zahráli výborně. Krátký rozběh a krátký švih pod břevno, zvolili dobré řešení. V utkání jsme měli hodně pozitivních věcí, i třetí gól byl hezký, padl po krásné kolmé přihrávce. Na druhé straně především směrem dozadu bylo k vidění i hodně negativních věcí,“ připomněl Dojčan znovu, že Zbrojováci budou mít na čem pracovat. „Klíčový byl asi první gól, kdy jsme i my zjistili, že můžeme být pro soupeře nebezpeční.“

Do další práce se Brňané pustí hned zítra. „I proto jsme nasadili dvě party, abychom mohli hned od středy plnohodnotně trénovat. Hráče čeká tvrdý trénink, v sobotu je další zápas. Až od příštího týdne, kdy hrajeme o víkendu se Slovanem, se už program bude podobat tomu ligovému,“ zakončil Dojčan.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Občerstvení na utkání s Plzní!
Ostatní
01.02.2023 | Martin Lísal

Občerstvení na utkání s Plzní!

B r n o - Jarní domácí premiéra se blíží! Už v neděli 5. února přivítáme na našem stadionu...
Oslava 110. výročí založení klubu
A-tým
31.01.2023 | Martin Lísal

Oslava 110. výročí založení klubu

B r n o - Součástí oslav 110. výročí založení našeho klubu byla i akce pro partnery a přátele...
STUDIO FLINTA: Rozhovor s Pepou Havlem!
Ostatní
30.01.2023 | Martin Lísal

STUDIO FLINTA: Rozhovor s Pepou Havlem!

B r n o - Je tu první díl STUDIA FLINTA v roce 2023! Monika Býmová si tentokrát k rozhovoru pozvala...