OHLASY: Josef Mucha po utkání v Chrudimi

OHLASY: Josef Mucha po utkání v Chrudimi

C h r u d i m - První přípravný zápas krátkého zimního bloku nabídl netradiční porci devíti branek, všechny navíc vstřelili Zbrojováci. Utkání po jeho skončení hodnotil asistent Josef Mucha.

„Kluci si s chutí zahráli a zastříleli na dobře připravené umělce. Všichni to odmakali, postavili se k tomu dobře, takže v tomto ohledu zápas splnil, co měl. Viděli jsme hráče v akci, včetně těch mladších a na zkoušku. Povedlo se několik hezkých akcí, padly krásné góly, třeba Grany se trefil opravdu parádně. Ale samozřejmě vnímáme, že je to jen příprava,“ hovořil Mucha.

Oba soupeři nenasadili do utkání své nejsilnější sestavy, nedošlo tak například k souboji nejlepších střelců soutěže. Chrudimský Huf šel do hry jako náhradník, Řezníček nenastoupil vůbec. „Soupeř zkoušel nové hráče, neměl až tak dobrou organizaci hry, což taky mohlo mít vliv. Ani my jsme nebyli v nejsilnějším složení, ze zdravotních důvodů chyběli Řezňa, Fous a další kluci. Tím pádem si zahráli mladší hráči z dorostu či béčka, pro které je každý takový zápas důležitý.“

A rozhodně se neztratili – sedmnáctiletý Večeřa si kupříkladu připsal asistenci, nejlepší střelec „béčka“ Juritka pak dokonce skóroval. A celý zápas odehrál devatenáctiletý stoper na zkoušku Foster Gyamfi. „První půli hrál na stoperu, druhou na levém beku. Do obrany ho soupeř moc neprověřil, dopředu bylo vidět, že má opravdu dobrou levou nohu a solidní rozehrávku,“ řekl na jeho adresu Mucha.

Gólman Sváček, který je v Brně taktéž na zkoušku, kromě rozehrávky a několika pohlídaných standardek mnoho práce neměl. „Martin Berkovec a Kuba Šiman zůstali v Brně, trénovali s béčkem, abychom Dominika viděli v akci. To se bohužel moc nepovedlo,“ pousmál se kouč. „Závěr odchytal Michal Hložánek, který už jeden těžší zákrok měl.“

Příští týden se Brňané utkají s Opavou a trenéři věří, že do hry zasáhnou i někteří z marodů. „Minimálně někteří kluci by měli být zdraví, třeba Fous nebo Denis Alijagić. Ten je nachlazený, ještě včera zvažoval, jestli jet, ale nechtěli jsme riskovat,“ prozradil Mucha. S Opavou se hraje v pátek 8. prosince od 11.30 na lužánecké umělce, duel opět poběží na Zbrojovka TV.

další články

Zbrojovku opouští Jakub Šiman
A-tým
20.02.2024 | Martin Lísal

Zbrojovku opouští Jakub Šiman

B r n o - Jak již bylo avizováno, ve Zbrojovce naopak v návaznosti na příchod Dominika Sváčka po...
Dominik Sváček přichází na hostování s opcí
A-tým
20.02.2024 | Martin Lísal

Dominik Sváček přichází na hostování s opcí

B r n o - Potvrzeno - Dominik Sváček už je součástí Zbrojovky. Šestadvacetiletý gólman přichází z...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 19. do 25. února
Ostatní
19.02.2024 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 19. do 25. února

B r n o - Soutěžní zápasy už se pozvolna blíží, na Zbrojovku čeká v tomto týdnu generálka a...