OHLASY: Josef Mucha po utkání s Opavou

OHLASY: Josef Mucha po utkání s Opavou

B r n o – Zbrojováci zdolali v dnešním přípravném utkání Opavu 2:1, když o výhře rozhodli střídající hráči v závěrečné čtvrthodině. Jak zápas viděl asistent Josef Mucha?

„Byl to zajímavý zápas, který nenudil, nabídl řadu šancí. Soupeř byl kvalitní na míči, kombinačně silný a nebezpečný, především v první půli. Pak oba týmy prostřídaly, šanci dostali i mladší hráči, dvěma z nich se povedlo zápas rozhodnout v náš prospěch. Byl to užitečný test,“ hodnotil Mucha.

O vyrovnání se postaral Peter Juritka, který se trefil i minule v Chrudimi. Výhru pak zajistil nejmladší hráč na hřišti Filip Večeřa. „Oba zakončili mazácky. První gól byl výsledkem dobré práce při napadání, druhý padl po pěkné akci. Oběma klukům gól přejeme, Filip se trefil vůbec poprvé za áčko. Šanci si zasloužil,“ chválil mladíky Mucha.

A co oba hráči na testech, obránce Foster Gyamfi a brankář Dominik Sváček? „Byli bychom rádi, kdyby u nás zůstali. Uvidíme, jak se to v jejich případě dál vyvine,“ řekl na adresu nováčků kouč. „U obou je to věcí jednání. Jisté zatím je, že Gyamfi by se měl v Brně znovu hlásit osmého ledna na startu přípravy," doplnil sportovní manažer Zdeněk Psotka.

Pro hráče byl dnešek posledním dnem, který trávili společně. „Teď mají na programu až do lednového zahájení přípravy individuální režim, přizpůsobený podle toho, kolik toho na podzim odehráli a kde případně mají rezervy. Nás trenéry pak čeká školení, samozřejmě se ale potkáme i v Brně a budeme řešit vše, co je potřeba. Práce je hodně,“ završil Mucha.

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. března
Ostatní
04.03.2024 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. března

B r n o - Fotbalové jaro nabírá tempo. Po áčku a dorostu se do ligových bojů v tomto týdnu pustí...
U17: Také
Mládež
02.03.2024 | Martin Lísal

U17: Také "sedmnáctka" vítězně

B r n o - Také dorostenci kategorie U17 vstoupili do jarní části vítězně. Na výhru se ale oproti...
VIDEO: Je to zklamání, hodnotí remízu Koželuh
A-tým
02.03.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Je to zklamání, hodnotí remízu Koželuh

P r a h a - V poháru se trefil už na podzim, dnes se obránce Josef Koželuh dočkal premiérového...