Novým trenérem Zbrojovky je Jaroslav Hynek

Novým trenérem Zbrojovky je Jaroslav Hynek

B r n o – Fotbalisty Zbrojovky povede od nové sezóny Jaroslav Hynek. Osmačtyřicetiletý kouč naposledy vedl slovenskou Žilinu, v Brně podepsal smlouvu na dva roky.

„Mám z toho skvělý pocit, Zbrojovka je pro mne tradiční, kvalitní a velký klub z druhého největšího města ČR. Jsem rád, že tu můžu pracovat a pomoci znovu dostat Zbrojovku tam, kam patří. Jsem připraven pro to se všemi v klubu udělat maximum,“ řekl Hynek na úvod svého angažmá.

V kabině se nový kouč poprvé objeví v pondělí na startu přípravy. „Jednání bylo poměrně rychlé a intenzivní. Teď je důležité, abych ještě více načetl kádr, o kterém samozřejmě už představu mám. Základem teď bude nastavit parametry tréninkového procesu, aby byl progres co nejkvalitnější, protože příprava je poměrně krátká,“ doplnil.

Více zazní v rozhovoru, který se ve zbytku dne objeví na Zbrojovka TV. Finální podobu realizačního týmu a informace k hráčskému kádru zveřejníme v dalších dnech před zahájením přípravy.

Profil Jaroslava Hynka

Šternberský rodák působil jako aktivní hráč v Uničově či v Přerově, hráčskou kariéru ale ukončil ve 24 letech a dal se na trenérskou dráhu. Nejprve působil v mládeži Olomouce a Baníku Ostrava, poté v pražské Dukle. Zde se stal v roce 2019 hlavním trenérem a v této roli strávil na Julisce dvě sezóny. Následně vedl mládežnické reprezentantky ČR a od roku 2022 do letošního dubna trénoval v Žilině, kterou dovedl do Konferenční ligy.

Tak hodně štěstí v novém klubu!

další články

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál
Mládež
23.07.2024 | Martin Lísal

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál

B r n o - V několika obcích na Jižní Moravě dnes začíná dvaadvacátý ročník Memoriálu Františka...
VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší Sváčka
A-tým
23.07.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší...

J i h l a v a - Ke včerejší výhře v Jihlavě přispěl i Dominik Sváček. V premiéře si hned připsal...
VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se Janetzký
A-tým
22.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se...

J i h l a v a - Na první gól v nové sezóně čekali Zbrojováci jen čtyři minuty. Rychleji to svedl...