Novou posilou Zbrojovky je Brazilec Kaká

Novou posilou Zbrojovky je Brazilec Kaká

Mohutné posilování na další sezónu nekončí. Dalším novým hráčem v řadách Zbrojovky se stal dvacetiletý brazilský obránce Kaká. Jmenovec legendárního držitele Zlatého míče přichází do Brna z prvoligového týmu MFK Karviná.

„Mám radost, že si brněnské vedení všimlo mých výkonů. Jsem připravený na novou výzvu a boj o postup do první ligy. Věřím, že svým přístupem a výkony přesvědčím trenéry, že i v tak našlapaném kádru je mé místo v základní sestavě,“ uvedl Kaká.

Brazilec, jehož celé jméno zní Kauan Carneiro Da Silva, před svým příchodem do Evropy působil v klubu Capivariano, který sídlí ve městě São Paulo. V roce 2023 zamířil do MFK Karviná. Ve slezském týmu nastupoval převážně za rezervní mužstvo ve třetí nejvyšší soutěži.

Celou uplynulou sezonu odehrál na hostování v 1. SK Prostějov. Nastoupil do 27 utkání Chance Národní ligy, vstřelil tři góly (především ten proti Chrudimi z více než třiceti metrů byl parádní) a stal se jedním z klíčových hráčů týmu.


Na rozdíl od svého slavnějšího jmenovce, který hrál v záloze za AC Milán nebo Real Madrid, je 196 centimetrů vysoká posila Zbrojovky zvyklá nastupovat na stoperu či levém kraji obrany. 

Přes svou výšku je rychlostně velmi dobře vybavený. Primárně s ním počítáme na pozici stopera, ale zároveň jej můžeme využít i na levém kraji defenzivy. Je mu teprve dvacet, takže má velký potenciál. Minulou sezonu ukázal, že se dokáže rychle adaptovat na náročnost druhé ligy. Kaká je výborný hlavičkář, určitě nám pomůže i při standardních situacích,“ charakterizoval nejnovější posilu Zbrojovky sportovní ředitel Martin Jiránek.

další články

Od Perleťového k evropskému poháru. Brněnský pohárový triumf slaví 65 let
28.06.2025 | Redakce

Od Perleťového k evropskému poháru. Brněnský pohárový...

Hattrick za poločas. Postup díky losu místo opakování celého zápasu. A především – vůbec první...
Novou posilou Zbrojovky je Brazilec Kaká
28.06.2025 | Redakce

Novou posilou Zbrojovky je Brazilec Kaká

Mohutné posilování na další sezónu nekončí. Dalším novým hráčem v řadách Zbrojovky se stal...
Prvním soupeřem Zbrojovky na soustředění je Wieczysta Kraków
28.06.2025 | Redakce

Prvním soupeřem Zbrojovky na soustředění je Wieczysta...

Zbrojovka odehraje v sobotu 28. června své první přípravné utkání na soustředění v Polsku, když...