Nervózní jsem nebyl, řekl o debutu Koželuh

Nervózní jsem nebyl, řekl o debutu Koželuh

B r n o – Obránce Josef Koželuh dostal v sobotu předčasný dárek k jednadvacátým narozeninám – první prvoligový start v kariéře. A rovnou na hřišti aktuálního lídra tabulky, pražské Slavie.

„Není to k zahození, takový debut. První start v lize je něco, o čem jsem snil, a ještě navíc v takové atmosféře. O to je to příjemnější. Kazí to ale výsledek, ač jsme byli před utkáním outsiderem, neměli jsme nakonec k bodovému zisku daleko,“ mrzelo Koželuha.

Ten se na hřiště dostal místo zraněného Hrabiny dvacet minut před koncem za stavu 1:0 pro domácí. „Tím to bylo zajímavější, pořád jsme byli ve hře. Na začátku jsem dost trnul, když na nás vlítli, ale potom tlak polevil a bylo to vyrovnanější. Škoda, že jsme to nedotáhli na 1:1, šance jsme měli. Ale je to fotbal, to se stane. Jen nás to všechny o to víc mrzí, protože proti takto silným soupeřům byly body blízko. A kdybychom se vraceli alespoň s jedním, bylo by to pro všechny příjemnější.“

Při prvním startu v nejvyšší soutěži se leckomu rozklepou kolena, navíc před takto bouřlivou kulisou. „Já ale nejsem typ, co by byl nějak přehnaně nervózní. Navíc jsem počítal s tím, že do hry zasáhnu, trenér mi den předem říkal, že nejspíš nastoupím. Dokonce byla ve hře i varianta, že bych hrál od začátku,“ prozradil Koželuh, který navíc měl podporu od blízkých přímo na tribuně. „Na utkání byla přítelkyně, kamarád a ségra. Jen mi trenéři kromě pokynů řekli, ať si to užiju, a šel jsem na hřiště.“

Teď už Koželuh vyhlíží eventuální první domácí start. Proti Plzni hrát nemohl, na Baník už ale k dispozici bude. „Těším se. Máme za sebou dva nejsilnější týmy, teď už je to na nás. Musíme bojovat a doufám, že teď už budou body jen přibývat. Těším se i na fanoušky, proti Plzni jich došlo dost a snad přijdou i v sobotu. Na Slavii jich vyjelo hodně, což bylo super, a byli slyšet. Děkujeme jim za podporu a věřím, že jim uděláme radost,“ uzavřel čerstvě jednadvacetiletý bek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Zbrojovka ocenila talenty za rok 2023
Mládež
09.12.2023 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Zbrojovka ocenila talenty za rok 2023

B r n o - Zbrojovka na sklonku roku tradičně oceňuje talentované hráče a hráčky za kalendářní rok...
Filip Večeřa: Jsou to skvělé zkušenosti
A-tým
09.12.2023 | Martin Lísal

Filip Večeřa: Jsou to skvělé zkušenosti

B r n o – Dorostenec Filip Večeřa má za sebou z individuálního hlediska velice solidní podzim....
OHLASY: Josef Mucha po utkání s Opavou
A-tým
08.12.2023 | Martin Lísal

OHLASY: Josef Mucha po utkání s Opavou

B r n o – Zbrojováci zdolali v dnešním přípravném utkání Opavu 2:1, když o výhře rozhodli...