Nemůžeme hned po vyrovnání inkasovat, štvalo Součka

Nemůžeme hned po vyrovnání inkasovat, štvalo Součka

J a b l o n e c – Filip Souček je po svém příchodu stálicí základní sestavy, nechyběl v ní ani po návratu z úspěšného srazu reprezentační „jednadvacítky“. Na hřišti Jablonce ale musel spolu se zbytkem týmu vstřebat prohru 1:3.

„Bohužel to dopadlo jinak, než jsme si přáli. Měli jsme v utkání dobré pasáže, ať už před gólem na 1:1, nebo před koncem první půle. Ale nemůžeme po vyrovnání hned inkasovat gól na 2:1. Potom jsme bohužel šli hlavami trochu dolů a nakonec to asi celý zápas rozhodlo,“ mrzelo dvaadvacetiletého středopolaře.

Sám se mohl do statistik duelu zapsat výrazněji – v první půli nebezpečně pálil po sklepnutí Řezníčka, následně naopak kapitána poslal do šance parádní přihrávkou a jen tygří skok gólmana Hanuše zabránil Řezňovi skórovat. „Ta moje šance, to by měl být gól a není moc omluva pro to, že jsem to nedal.“

Ve středové řadě nastoupil Souček po boku Jiřího Texla, stejně jako ve většině předcházejících zápasů. „Nechtěli jsme domácí pouštět do brejků, ale první gól právě po brejku padl. U šestnáctky soupeře jsme nedohráli situaci, pak jsme byli mimo prostor, kde bychom měli být. Útoky na nás musí narážet, musíme je přerušovat, a když jsme v jiném prostoru, je z toho pak tohle,“ zmínil první gól domácích po rychlém kontru.

Jinak ale Filip věří, že první venkovní prohra týmu neublíží. „Neřekl bych, že by to s námi mělo nějak zamávat. Jednou to muselo přijít, ale mrzí nás to, chtěli jsme tu uspět. Teď máme před sebou další zápasy a v těch se ukáže, jak na tom jsme. Doufám, že je zvládneme." Jisté je, že do toho nejbližšího proti Spartě Suk nenastoupí a poprvé od svého příchodu právě z pražského klubu tak bude v základní sestavě chybět.

Ve dnech před utkáním nebyl mládežnický reprezentant se zbytkem týmu, ale společně s Michalem Ševčíkem pomáhal reprezentaci U21 k postupu na EURO. Jako střídající hráč zasáhl do obou zápasů s Islandem a přímo na hřišti si tak užil oslavy. "Bylo to fajn, ale od středy už jsem na to nemyslel, už jsem se soustředil zase na Zbrojovku. Takže vzpomínky to můžou být příjemné, ale teď mám v hlavě jen zklamání z toho, že jsme tu dnes nebodovali," potvrdil Souček, jak moc jej první venkovní prohra mrzí.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál
Mládež
23.07.2024 | Martin Lísal

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál

B r n o - V několika obcích na Jižní Moravě dnes začíná dvaadvacátý ročník Memoriálu Františka...
VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší Sváčka
A-tým
23.07.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší...

J i h l a v a - Ke včerejší výhře v Jihlavě přispěl i Dominik Sváček. V premiéře si hned připsal...
VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se Janetzký
A-tým
22.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se...

J i h l a v a - Na první gól v nové sezóně čekali Zbrojováci jen čtyři minuty. Rychleji to svedl...