Nemáme se za co stydět, na tom výkonu můžeme stavět, říká po souboji se Spartou Marek Kaščák

Nemáme se za co stydět, na tom výkonu můžeme stavět, říká po souboji se Spartou Marek Kaščák

B R N O - Marek Kaščák byl v utkání proti tradičnímu pražskému rivalovi hodně vidět. Svým přehledem a důrazem ve středu pole báječně doplňoval kapitána Zavadila. Sám se také pouštěl do zakončení. Souhra ve středu pole tak jistě může být hlavní zbraní Zbrojovky v dalších prvoligových kláních.

Z řeči těla krátce po závěrečném hvizdu bylo znát, že smolná porážka od jednoho z favoritů soutěže jej hodně mrzí, přesto se v něm po zápase mísily různé pocity. "Sparta vyhrála 3:1, ale nemáme se za co stydět. Diváci nám zatleskali, takže je to vlastně takové poděkování - když člověk prohraje, tak cítí takové zadostiučení. Zklamání je velké, ale jak říkám, nemáme se za co stydět na tom výkonu můžeme stavět," utěšuje se jeden ze smutných hrdinů nedělního představení.

Letní posila ze Slovenska stála hodně blízko u zrodu první branky utkání. "Já jsem tam stál před balónem, kdybych to ztečoval, možná dostanu žlutou kartu, ale bylo to takové rychlé. Vlastně jsme se zapomněli. Rozhodčí nechal výhodu, pak pískl faul. Dostali jsme gól, naše chyba," nehledal žádné výmluvy důrazný středopolař.

Obecně zhodnotit a okomentovat to, jak si vedl muž s píšťalkou a jeho kolegové s praporky, však Kaščák odmítl. "My se máme soustředit sami na sebe, a kdybychom proměnili šance, tak s tím rozhodčí nic neudělá. Na rozhodčí se vymlouvat nebudeme. Musíme to mít založené na našem výkonu, na bojovnosti a na srdíčku, jak jsme to dnes dokázali."

První prohra v novém ligovém ročníku poprvé vážněji prověří také charakter brněnského celku, s čímž rodák z Bardějova beze zbytku souhlasí. "Ukáže se, jací jsme, jaká jsme parta. Když se daří, jde to jednodušeji. Když se prohraje, tak se uvidí, jak silný jsme mančaft. Já z toho strach nemám," dodává přesvědčivě hráč s pětkou na dresu.

další články

U12: Třetí místo na turnaji v Ostravě
Mládež
23.06.2021 | Martin Lísal

U12: Třetí místo na turnaji v Ostravě

O s t r a v a - Po úspěšném minulém víkendu se Zbrojováci kategorie U12 vydali na další turnaj,...
Brankář Šustr přestupuje do Vyškova
A-tým
23.06.2021 | Martin Lísal

Brankář Šustr přestupuje do Vyškova

B r n o - Brankář Martin Šustr odchází po roce a půl ze Zbrojovky a přestupuje do Vyškova. Transfer...
ZBROJOVKA TV: Pavel Zavadil na prvním tréninku
A-tým
22.06.2021 | Martin Lísal

ZBROJOVKA TV: Pavel Zavadil na prvním tréninku

B r n o - Ke Zbrojovákům se dnes připojil i Pavel Zavadil, který absolvoval první tréninkové...