Největší předností byl tým, chválí po postupu Dostálek

Největší předností byl tým, chválí po postupu Dostálek

B r n o – Radost, úleva, spokojenost. Trenér Dostálek po utkání s Třincem (4:2) věděl, že svou misi splnil a Zbrojovku dovedl do první ligy. Jasno o tom ostatně bylo už před výkopem.

„A nebylo to asi dobře. Zápas jsme samozřejmě chtěli vyhrát a pobavit lidi, ale ne vše se nám dnes podařilo. Postoupili jsme, ale výkon nebyl úplně takový, jaký bychom si představovali. Nechci dnes ale mluvit negativně. Zítra si zkrátka anglická královna přečte noviny a uvidí, že jsme vyhráli 4:2 a postoupili. Máme před sebou ještě čtyři kola, čeká nás spousta práce, ale dnešek si musíme užít,“ hovořil Dostálek na dlouhé pozápasové tiskovce.

Do jeho slov se mísil hluk z kabiny. Na trenérovi ale vítězné emoce tolik znát nebyly. „Ono to vypadá, že si to neužívám, ale není to tak. Nejsem jen emotivní typ, co by to nějak dával najevo, ale vevnitř mne to hrozně těší. Cíl, který jsme dostali, jsme splnili čtyři kola před koncem. Na oslavy mám asistenta,“ smál se. „Dělá skvělou práci v kabině, při zápasech je emotivnější než já. Je to člověk, kterého jsem si přál mít po svém boku. Bez něj bych nedokázal mužstvo dotlačit do takové pozice, v jaké jsme,“ chválil trenér i práci asistenta Jozefa Dojčana.

A čím to bylo, že Zbrojovka soutěží tak prosvištěla? „Body jsme si uhráli sami, ty nám nikdo nepřipočetl. Kluci tu práci museli odvést, úspěch jde za nimi, jsou pod tím podepsaní. My jsme jim jen tvořili servis. Zakolísání soupeřů bylo také dost, jinak bychom takový náskok neměli. Cítím, že herně to mohlo být lepší, v tom se všichni shodneme. Dvacet minut jsme třeba rozdávali radost, pak uděláme individuální chybu, propadneme a přijde trest. A to se bavíme o druhé lize,“ naznačil Dostálek rezervy. „Naší předností byl tým, každý hráč byl jeho součástí a měl nějakou roli. To jsme si nastavili před sezónou a kluci se s tím ztotožnili. Nerad bych jmenoval jednotlivce, ale samozřejmě nadstandardní výkony předváděl Martin Berkovec v bráně a Kuba Řezníček v útoku.“

A co bude dál? „Teď už pracujeme na kádru, který by tady mohl být do příští sezóny. Máme na seznamu jména hráčů, které bychom rádi přivítali, určitě nespíme. Minule jsme postoupili na poslední chvíli, v tomto je to teď lepší, prostoru pro jednání je víc. Soutěž chceme dohrát důstojně, nechceme nic podcenit. Aktuálně nás čekají především oslavy, dopředu jsme nic neplánovali, ale s trenéry asi posedíme v kanceláři a asi si dáme něco na zapití,“ pousmál se Dostálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

VIDEO: Dopadlo to nejhůř, jak mohlo, mrzelo Ševčíka
A-tým
05.02.2023 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Dopadlo to nejhůř, jak mohlo, mrzelo Ševčíka

B r n o - Zatímco na podzim nedokázali Zbrojováci v utkání proti nejsilnější trojce skórovat, dnes...
VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Plzní
A-tým
05.02.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Plzní

B r n o – Po první půli byla Zbrojovka blízko cennému skalpu, nad obhájcem trofeje z Plzně vedla...
Ševčíkův gól nestačil, Zbrojovka podlehla Plzni 1:3
A-tým
05.02.2023 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Ševčíkův gól nestačil, Zbrojovka podlehla Plzni 1:3

B R N O - V utkání 18. kola FORTUNA:LIGY přivítali Zbrojováci mistrovskou Plzeň. V první půli...