Nádherný Zavadilův gól znamená bod. Věřil jsem si, říkal po utkání kapitán

Nádherný Zavadilův gól znamená bod. Věřil jsem si, říkal po utkání kapitán

U h . H r a d i š t ě - Je samozřejmě těžké mluvit o gólu kola, pokud je odehrán pouze jediný zápas. V případě trefy Pavla Zavadila z utkání na Slovácku je však možné, že zbylých sedm utkání podobně spektakulární gól nenabídne. Pavel díky skvěle mířenému přímému kopu ze 78. minuty zajistil Zbrojovce na Slovácku bod.

První otázka, které kapitán po utkání čelil, se týkala zhodnocení utkání. "Zápas to byl hodně těžký. Měli jsme první šanci, kterou Heča neuvěřitelně chytil, i soupeř měl v první půli tutovku. Poté jsme inkasovali z penalty, podle mého zbytečné. Povedlo se nám vyrovnat, mohli jsme přidat i druhý gól, ale to bychom museli být důraznější a mít větší hlad po gólech. Celkově vidím remízu jako spravedlivou," shrnul pro přítomné novináře.

Na výkonu pochopitelně spatřoval i rezervy. "Některé věci jsme měli v koncovce řešit líp. Máme mladé mužstvo, takže zbrklost se dá pochopit, ale už by se to mělo postupně zlepšovat. Navíc je také naším mínusem to, že například do útočných standardek nechodíme dostatečně důrazně, nemáme hlad po gólech. Střídající hráči toho musí za těch dvacet minut opracovat daleko víc, běhat i bez balonu. My vpředu míč skoro neudrželi, i to v kabině po utkání zaznělo. Ale je to pořád bod z venkovního hřiště, Slovácko je těžký soupeř, technický. Po průběhu utkání remízu bereme, i když jsme tu chtěli vyhrát," řekl Zavadil.

Rád bych pochválil fanoušky

O tom, že bude za Zbrojovku zvolen hráčem utkání, nebylo po 78. minutě pochyb. Podobných gólů, jaký Pavel vsítil, není k vidění mnoho. "Byla to z mého pohledu ideální pozice, věřil jsem si. Nebylo to tak blízko vápna, takže se to dalo poslat přes zeď. Tak, jak jsem si exekuci představoval, se nakonec i povedla," pousmál se muž, který si po vstřelené brance střihl euforické kolečko po polovině hrací plochy. "Byl jsem šťastný a chtěl jsem se o tu radost podělit s fanoušky. Přijelo jich hodně, rád bych je pochválil, jak nás povzbuzovali," vysekl poklonu několika stovkám brněnských fans.

Úspěšně zahraná standardka tak vymazala efekt té předchozí, po které poslal domácí do vedení Libor Došek. "Penalta byla zbytečná, vůbec k ní nemuselo dojít. I v předcházejících situacích jsme k míčům startovali s opožděnou reakcí, čímž jsme se dostali pod tlak. Byl z toho centr a ona penalta," komentoval Zavadil situaci, která Brňanům zkomplikovala život.

Naštěstí se jim - i díky zmíněné Zavadilově trefě - povedlo na novém pažitu Slováckého stadionu srovnat a vybojovat bod, první po čtyřech porážkách s tímto soupeřem. "Trávník byl opravdu výborný. Je fantazie na něm hrát, míč neskáče, navíc padla rosa, takže balon pěkně běhal. Fotbalu to jenom pomohlo," soudí Zavadil. S některými přítomnými novináři se úplně neshodl na celkové úrovni zápasu. "Já viděl utkání nahoru - dolů. Jen jsem čekal, že dáme více gólů, finální fázi řešíme zbrkle. Ale jestli byl divák nespokojený, tak to bylo od nás málo," zakončil.

další články

Výměna umělého povrchu v TCM jde do finiše
Ostatní
22.10.2020 | Martin Lísal

Výměna umělého povrchu v TCM jde do finiše

B r n o - V areálu TCM v Brněnských Ivanovicích už v těchto dnech finišuje výměna povrchu na...
Zemřel Jozef Obert
A-tým
20.10.2020 | Klub

Zemřel Jozef Obert

Náš klub zastihla smutná zpráva. Na sklonku minulého týdne zemřel ve věku 82 let někdejší...
Trenér Machálek: Jsme rádi, že můžeme trénovat kompletní
A-tým
19.10.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek: Jsme rádi, že můžeme trénovat...

B r n o - Za normálních okolností by se Zbrojováci po výjezdu do Jablonce chystali na domácí bitvu...